Hamšík prezradil recept na kľúčový zápas: Proti Azerbajdžanu sa počíta len víťazstvo!

Na snímke kapitán slovenskej futbalovej reprezentácie Marek Hamšík počas tlačovej konferencie pred utorňajším kvalifikačným stretnutím Azerbajdžan - Slovensko
Na snímke kapitán slovenskej futbalovej reprezentácie Marek Hamšík počas tlačovej konferencie pred utorňajším kvalifikačným stretnutím Azerbajdžan - Slovensko

BAKU - Kapitán slovenskej futbalovej reprezentácie Marek Hamšík priznal, že v utorňajšom dueli kvalifikácie ME 2020 na ihrisku Azerbajdžanu berie tím spod Tatier jedine víťazstvo. Slovenskí futbalisti nazbierali v doterajších dvoch vystúpeniach v E-skupine tri body. Pri vstupe do kvalifikačného cyklu triumfovali v Trnave nad Maďarmi (2:0), no následne podľahli v Cardiffe domácim Walesanom (0:1).

 "Dôležité je vyhrať, či to bude 4:3 alebo 3:2. Samozrejme, potešilo by, keby sme neinkasovali. Počíta sa však iba víťazstvo," uviedol Hamšík na pondelňajšej oficiálnej predzápasovej tlačovej konferencii v útrobách štadióna v Baku. "Prišli sme do Azerbajdžanu vyhrať a ukázať ofenzívnu hru. Je to dôležitý zápas a urobíme všetko, aby sme tu vyhrali. Chceme sa prezentovať dobrou defenzívou, pressingom, agresivitou a tiež kvalitným ofenzívnym prejavom. V minulosti som nehral proti Azerbajdžanu. Čaká nás nepríjemný súper, ktorý v skupine ešte nezvíťazil a bude sa o to snažiť proti nám," doplnil 31-ročný Banskobystričan.

Podľa hráča čínskeho klubu Ta-lien I-fang by sa Slováci mali vyvarovať zbytočných strát lopty a nedovoliť azerbajdžanským hráčom podniknúť rýchle protiútoky. Ponúkol aj recept na to, ako by sa tím trénera Pavla Hapala mohol pri Kaspickom mori presadiť a priviezť odtiaľ dôležité tri body. "Musíme hrať rýchlo, kolmo a čo najrýchlejšie sa snažiť dostať k bránke, pretože keď sa súper uzavrie v defenzíve, je náročnejšie presadiť sa," poznamenal Hamšík.

Hamšík chce potešiť fanúšikov, ktorí precestovali 3000 km zo Slovenska a už deň pred zápasom sa v hlúčikoch schádzali v metropole Azerbajdžanu. "Sme radi, keď za nami ľudia cestujú takú diaľku a podporujú nás. Radi by sme ich potešili dobrou ofenzívnou hrou a víťazstvom. Je to pre nás z hľadiska vývoja skupiny veľmi dôležitý zápas. Pravdupovediac toho o domácom tíme príliš veľa nevieme, ale určite bude motivovaný pobiť sa proti nám o prvé body. Ale tie chceme aj my, to znamená, že by to mohol byť dobrý zápas pre ľudí."

Zo slovenského tímu si musia dávať pozor Denis Vavro, Juraj Kucka a práve Hamšík, ktorí majú na konte už dve žlté karty a ďalšia by im vystavila "stopku" na septembrový domáci šláger s Chorvátskom. Zápas Azerbajdžan - Slovensko, ktorý má v Bakcell Arene úvodný výkop o 18.00 SELČ, povedú škótski rozhodcovia na čele s hlavným Johnom Beatonom. V priamom prenose ho odvysiela RTVS na Dvojke.


Tagy: Marek Hamšík Slovensko Azerbajdžan

Zdroj:
SITA, TASR
Foto:
TASR - Pavel Neubauer

DISKUSIA