VIDEO Nezlomný Chára ťahá Boston za víťazstvom: Rozhovor so zlomenou čeľusťou hovorí za všetko

Zdeno Chára
Zdeno Chára

ST. LOUIS - Prvýkrát od roku 2011 určí víťaza Stanley Cupu až rozhodujúci siedmy zápas. V šiestom zápase finále play-off NHL odvrátili hokejisti Bostonu výhrou 5:1 mečbal St. Louis. Konečné skóre stanovil do prázdnej bránky pri power play Blues kapitán Zdeno Chára.

Ani zlomená čeľusť neodradila bostonského kapitána Zdena Cháru od štartu v piatom a šiestom finále NHL proti St. Louis. Hoci nemôže poriadne otvoriť ústa, pre svoj tím je stále platným hráčom. Sam za seba hovorí fakt, že v nedelňajšom zápase odohral 22:15 min so štatistickou bilanciou 1 gól, 3 "hity", 2 trestné minúty a 1 plusový bod. Chára mal druhý najvyšší "icetime" spomedzi všetkých hráčov Bostonu po svojom partnerovi z obrany Charliem McAvoyovi (25:22). 

Dvojmetrového obrancu trafil v štvrtom finále odrazený puk do tváre. Štyridsaťdvaročný hokejista odvtedy na otázky odpovedal len písomne. Napokon však predstúpil pred novinárov a hoci s miernymi problémami, ochotne im odpovedal na všetky dotazy. "Pri hre sa cítim dobre, tam nie je žiadne obmedzenie. Stále som schopný hrať," objasnil stručne. 

 


Tagy: Zdeno Chára St. Louis Blues Boston Bruins

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka NHL
Zdroj:
ČTK, športky, SITA
Foto:
twitter - Boston Bruins

DISKUSIA