Ramos prekonal Casillasa a ukázal veľkorysé gesto: Urobili sme výrazný krok k postupu na EURO

Švédsky futbalista Emil Forsberg (vľavo) a Španiel Sergio Ramos bojujú o loptuŠvédsky futbalista Emil Forsberg (vľavo) a Španiel Sergio Ramos bojujú o loptu Zdroj: TASR/AP/Manu Fernandez

MADRID - Španielski futbalisti potvrdili aj vo štvrtom zápase kvalifikácie EURO 2020 pozíciu favoritov a sú s plným bodovým ziskom na čele F-skupiny. V pondelok v Madride zdolali 3:0 Švédov vďaka premeneným pokutovým kopom Sergia Ramosa a Álvara Moratu, v závere spečatil skóre Mikel Oyarzabal.

Na Santiago Bernabeu to bolo najmä o dobýjaní švédskych hradieb. V prvom polčase sa domácim ešte nepodarilo súpera nalomiť, ale v 64. minúte uspel z bieleho bodu Ramos po ruke Sebastiana Larssona v šestnástke. V 85. minúte Moratu fauloval v pokutovom území Filip Helander a Ramos veľkoryso prepustil loptu práve faulovanému hráčovi, ktorý prišiel do hry ako striedajúci náhradník v 64. minúte. Ten jedenástku s prehľadom premenil a o dve minúty sa ešte presadil ďalší striedajúci hráč Oyarzabal.

Ramosa už pred zápasom ocenili za nový reprezentačný rekord v počte víťazstiev, keď prekonal Ikera Casillasa (121). "Dosiahli sme skvelý výsledok v ťažkom zápase proti húževnatému súperovi. Urobili sme výrazný krok k postupu na majstrovstvá Európy," citovala agentúra AP rekordéra Ramosa (123 výhier). Morata po súboji tiež pochválil kapitána tímu za jeho veľkorysosť. "Bolo to od neho veľmi pekné, že mi prenechal jedenástku. Vôbec som ho o to nežiadal, pretože viem, že rád dáva góly. Bolo to skvelé gesto a budem mu za to vždy vďačný. Je to dvakrát také krajšie, keďže to urobil sám od seba. Vie, čo si o ňom myslím," uviedol Morata.

Domácich z lavičky viedol asistent Robert Moreno, keďže hlavný tréner Luis Enrique stále chýba z rodinných dôvodov. "Stále sa môžeme zlepšiť v mnohých veciach. Chceme byť perfektní," povedal Moreno. "La Furia" ťahá šnúru piatich výhier, Švédi stratili sériu siedmich duelov bez prehry. Španielsko má v tabuľke pred druhým Švédskom pohodlný náskok 5 bodov.

Viac o téme: Španielsko Sergio Ramos