Tenisový fenomén ovládol ďalšiu prestížnu anketu: Hlas mu dalo viac ako 24 000 ľudí!

Rafael Nadal s víťaznou trofejouRafael Nadal s víťaznou trofejou Zdroj: SITA/AP - Christophe Ena

MADRID - Tenista Rafael Nadal suverénne zvíťazil vo fanúšikovskej ankete športového periodika Marca o najlepšieho športovca Španielska v histórii. Čerstvo 12-násobný víťaz Roland Garros získal vyše 65 000 hlasov. Druhý skončil s veľkým odstupom a ziskom 25 000 hlasov päťnásobný šampión Tour de France, cyklista Miguel Indurain. Tretie miesto sa ušlo majstrovi sveta aj Európy v basketbale a dvojnásobnému šampiónovi NBA, basketbalistovi, Pauovi Gasolovi. Nazbieral len o čosi menej ako 25 000 hlasov.

Tesne pod pódiom skončil fenomenálny motocyklový pretekár Marc Márquez, ktorý sa už ako 26-ročný hrdí piatimi titulmi majstra sveta v najsilnejšej kubatúre MotoGP. Svoj hlas mu odovzdalo 24 600 ľudí. Až na piatom mieste skončil najlepší futbalista Iker Casillas. Brankárska legenda Realu Madrid a španielskej reprezentácie dostala 18 800 hlasov. Casillas zdolal dvojnásobného majstra sveta F1 Fernanda Alonsa so 16 500 hlasmi. Najvyššie postavenou ženou je bedmintonistka Carolina Marínová. Olympijská víťazka a trojnásobná majsterka sveta má 14 000 hlasov. Na ôsmej priečke je futbalista Xavi Hernández (13 400) a na deviatej nedávno zosnulý motocyklový pretekár Ángel Nieto. Desiatku uzatvára plavkyňa Mirea Belmonteová.

Viac o téme: Rafael Nadal ATP Marc Márquez Miguel Indurain