Messi prekonal Ronalda aj Mayweathera: Argentínsky klenot najlepšie plateným športovcom sveta!

Lionel Messi
Lionel Messi

NEW YORK - Argentínska futbalová hviezda Lionel Messi je prvýkrát najlepšie plateným športovcom sveta podľa magazínu Forbes. Za uplynulých dvanásť mesiacov si tridsaťjedenročný útočník Barcelony zarobil 127 miliónov dolárov.

Tradičnému rebríčku Forbesu tento rok dominujú futbalisti. Za Messim nasleduje iný päťnásobný najlepší hráč sveta Portugalčan Cristiano Ronaldo z Juventusu Turín (109 miliónov dolárov) a tretí je Brazílčan Neymar (105), z ktorého Paríž St. Germain predvlani urobil najdrahšieho futbalistu histórie.

Ronaldo rebríček športovcov podľa zárobkov viedol v rokoch 2017 a 2016. Vlani bol suverénne na čele americký boxer Floyd Mayweather s 285 miliónmi dolárov, a to vďaka rozprávkovému príjmu zo zápasu s hviezdou zmiešaných bojových umení Írom Conorom McGregorom. Messi figuroval pred rokom na druhom mieste, Ronaldo na treťom.

Teraz je v popredí iný boxer Canelo Álvarez, Mexičanovi patrí štvrtá priečka pred švajčiarskym tenistom Rogerom Federerom.

Forbes zverejnil rebríček do stého miesta, hranicou bolo 25 miliónov. Jedinou ženou je v ňom americká tenistka Serena Williamsová na 63. pozícii. Najväčšie zastúpenie má basketbalová NBA s 35 hráčmi, najvyššie z nich je ôsmy LeBron James. Futbalistov je v stovke 19, bejzbalistov 15 a futbalistov dvanásť.

Forbes zostavuje poradie podľa celkových príjmov športovcov od júna do júna. Zahrnuté sú platy, bonusy, štartovné, prize money, príspevky od sponzorov, príjmy z reklamy aj ďalšie zisky.

Najlepšie platení športovci na svete podľa Forbesu (v miliónoch dolárov):

1. Lionel Messi (Arg./fotbal) 127, 2. Cristiano Ronaldo (Portug./fotbal) 109, 3. Neymar (Braz./fotbal) 105, 4. Canelo Álvarez (Mex./box) 94, 5. Roger Federer (Švajč. / tenis) 93,4, 6. Russell Wilson 89,5, 7. Aaron Rodgers (obaja USA / americký futbal) 89,3, 8. LeBron James 89,0, 9. Stephen Curry 79,8, 10. Kevin Durant (všetci USA / basketbal) 65,4.


Tagy: Cristiano Ronaldo Lionel Messi Floyd Mayweather Forbes

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka Primera Division
Zdroj:
ČTK
Foto:
TASR/AP/Emilio Morenatti

DISKUSIA