Boženík po víťaznom debute v najcennejšom drese: Tlačia sa mi slzy do očí od šťastia

Róbert Boženík v gólovej príležitostiRóbert Boženík v gólovej príležitosti Zdroj: TASR - Pavel Neubauer

BRATISLAVA - Zaradenie mladého útočníka Róberta Boženíka do základnej zostavy slovenského tímu v utorňajšom dueli v Azerbajdžane (5:1) v rámci kvalifikácie ME 2020 bolo pre mnohých veľké prekvapenie. Devätnásťročný tínedžer z MŠK Žilina však výkonom potvrdil oprávnenosť tejto voľby. Talentovaný zakončovateľ, ktorý iba nedávno zmaturoval, už pri nástupe na ihrisko pri tónoch slovenskej hymny s námahou zakrýval nahromadené emócie. Po stretnutí sa v mixzóne pred zástupcami slovenských médií takmer neubránil slzám dojatia.

"Ešte asi neverím tomu, čo všetko sa udialo. Je to vážne neopísateľné. Ak mám povedať pravdu, tlačia sa mi slzy do očí od šťastia, pretože je to niečo neuveriteľné. Keď som bol malý chlapec, tak som si dával cieľ, že raz chcem hrať za reprezentáciu a v devätnástich rokoch som si odbil premiéru v kvalifikácii. Je to pre mňa neuveriteľné, úžasné, vyhrali sme 5:1 a nič viac si nemôžem priať," uviedol Boženík po víťaznom zápase v Bakcell Arene.

Na otázku, kedy sa dozvedel, že nastúpi od začiatku stretnutia, odvetil: "Povedali mi to na predzápasovej príprave. Trochu som bol prekvapený, že tam svieti moje meno, ale tešil som sa na to. Nemal som veľké očakávania. Bavil som sa aj s trénerom, čo odo mňa očakáva. Myslím si, že sa mi to podarilo. Tréner chcel, aby som hral dobre chrbtom od bránky, aby som pomohol mužstvu a vypracovával šance buď pre seba alebo pre chlapcov. Samozrejme, možno aj aby som strelil nejaký gól. V Azerbajdžane sa to nepodarilo, ale strelili sme ich päť, takže je to super."

Na ihrisku pobudol do 71. min, keď prenechal miesto Ondrejovi Dudovi. Pri odchode z trávnika mu zatlieskali aj skúsenejší spoluhráči Škriniar, Hamšík, Kucka či Lobotka. A čo mu ako prvé povedal tréner Hapal? "Keď som schádzal dolu z ihriska, tréner ma objal a povedal, že ešte si na prvý gól musím počkať," prezradil Boženík.

Pristavil sa aj pri priebehu stretnutia, v ktorom Slováci rázne naštartovali k víťazstvu tromi gólmi v prvom polčase. Po prestávke pridali ďalšie dva a zopakovali výsledok z piatkového prípravného stretnutia s Jordánskom v Trnave (5:1). "Zápas sme kontrolovali a pripísali sme si tri body do tabuľky. Teraz sa môžeme s radosťou rozísť na dovolenky, trošku si oddýchnuť a pripraviť sa na novú sezónu," zakončil Róbert Boženík, o ktorého služby sa údajne zaujíma belgický šampión z Genku či účastník talianskej najvyššej súťaže FC Janov.

Fotogaléria k článku Počet fotiek: 19
Viac o téme: Slovensko Róbert Boženík
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: TASR - Pavel Neubauer
  • Zdroj: SITA

Súvisiace články