Slovenky nezvládli federálne derby: V Zlatej európskej lige podľahli Češkám

Na snímke vľavo hráčka Slovenska Veronika Hročeková  a vpravo hráčka Česka Andrea Kossányiová v zápase Zlatej Európskej ligy žien vo volejbale Slovensko - Česko
Na snímke vľavo hráčka Slovenska Veronika Hročeková a vpravo hráčka Česka Andrea Kossányiová v zápase Zlatej Európskej ligy žien vo volejbale Slovensko - Česko

HUMENNÉ - Slovenské volejbalové reprezentantky prehrali s Češkami 1:3 na sety v stredajšom zápase piateho kola Zlatej európskej ligy 2019. Zverenky talianskeho trénera Marca Fenoglia si v aktuálnej edícii tejto súťaže po sérii troch víťazstiev pripísali druhú prehru. Účinkovanie v skupinovej fáze ukončia sobotňajším duelom v Poprade (15.30 h) proti líderkám tabuľky z Ukrajiny.

Prvé dva sety mali vyrovnaný priebeh. V úvodnej časti hry si Češky udržiavali tesný náskok a v koncovke zvládli náročné momenty, vďaka ktorým zvíťazili 25:21. Po zmene strán mali navrch domáce volejbalistky, ktoré od stavu 15:15 odskočili súperkám. Potom si kontrolovali vedenie a triumfovali 25:22. Tretie dejstvo ovládli české hráčky, keď sa prezentovali dvoma vydarenými úsekmi so ziskom šiestich resp. siedmich bodov za sebou a uspeli pomerom 25:17. Slovenské volejbalistky mali výborne rozbehnutý štvrtý set, viedli počas neho aj o šesť bodov, no dobrú pozíciu nezužitkovali. V napínavej koncovke sa dokonca dostali k jednému setbalu, ale napokon prehrali 26:28 a nedokázali zopakovať úspech z českej palubovky.

Zlatá európska liga volejbalistiek 2019 - A-skupina - 5. kolo - streda:

HUMENNÉ
Slovensko - Česko 1:3 (-21, 22, -17, -26)
121 minút, rozhodovali: Ristovski (Sev. Mac.) a Juráček (SR)
Zostava SR: Hrončeková 10, Palgutová 14, Radosová 9, Hudecová 6, B. Koseková 4, Herelová 4, liberá Španková a Jančová (Kijaková, Pencová 4, Ovečková 1, Szabóová, Šunderlíková 1, Kostelanská 9)

ZÁPOROŽIE
Ukrajina - Švédsko 3:0 (10, 10, 17)


Tagy: Slovensko Česko

Zdroj:
SITA
Foto:
TASR – Roman Hanc

DISKUSIA