Postaral sa o to premiérový zisk Stanley Cupu: Prestížny Triple Gold Club má už 30 členov!

Jay Bouwmeester so Stanley Cupom
Jay Bouwmeester so Stanley Cupom

BRATISLAVA - Prestížny Triple Gold Club, ktorý združuje držiteľov všetkých troch najcennejších hokejových trofejí - Stanleyho pohára a zlatých medailí z majstrovstiev sveta a zimných olympijských hier, má od stredy už 30 členov.

Ziskom Stanleyho pohára v klube St. Louis Blues sa medzi hráčsku elitu zaradil kanadský obranca Jay Bouwmeester. Tridsaťpäťročný bek predtým získal olympijské zlato v Soči 2014 a v rokoch 2003 a 2004 bol súčasťou víťazného výberu Kanady na majstrovstvách sveta. Okrem toho v rokoch 2004 a 2017 dopomohol kanadskému tímu k triumfu na Svetovom pohári.

V Triple Gold Clube je v súčasnosti už dvanásť Kanaďanov, deväť Švédov, sedem Rusov a dvaja Česi. Ako najmladší sa do prestížneho klubu dostal Kanaďan Jonathan Toews, ktorý zlatú trojkorunu získal v roku 2010, vo veku 22 rokov a 42 dní. Okrem 29 hokejistov sa všetky potrebné ocenenia podarilo získať aj jednému trénerovi - Kanaďanovi Mikovi Babcockovi.

Prehľad hokejistov so zlatou trojkorunou (triumf na OH aj MS a zisk Stanleyho pohára):

Jaromír Jágr (ČR), Jiří Šlégr (ČR), Scott Niedermayer (Kan.), Brendan Shanahan (Kan.), Joe Sakic (Kan.), Rob Blake (Kan.), Chris Pronger (Kan.), Thomas Jönsson (Švéd.), Hakan Loob (Švéd.), Mats Näslund (Švéd.), Peter Forsberg (Švéd.), Nicklas Lidström (Švéd.), Fredrik Modin (Švéd.), Valerij Kamenskij (Rus.), Alexej Gusarov (Rus.), Viačeslav Fetisov (Rus.), Igor Larionov (Rus.), Alexander Mogiľnyj (Rus.), Vladimir Malachov (Rus.), Henrik Zetterberg (Švéd.), Niklas Kronwall (Švéd.), Mikael Samuelsson (Švéd.), Eric Staal (Kan.), Jonathan Toews (Kan.), Patrice Bergeron (Kan.), Sidney Crosby (Kan.), Corey Perry (Kan.), Pavel Daciuk (Rus.), Jay Bouwmeester (Kan.)


Tagy: St. Louis Blues Jay Bouwmeester Triple Gold Club

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka NHL
Zdroj:
SITA
Foto:
SITA/AP/Michael Dwyer

DISKUSIA