Hviezdny Durant už má po operácii achilovky, Golden State zabojujú o predĺženie finále

Zranený Kevin Durant opúšťa palubovkuZranený Kevin Durant opúšťa palubovku Zdroj: SITA/AP - Chris Young

BRATISLAVA - Basketbalista Golden State Warriors Kevin Durant s určitosťou vynechá záver aktuálnej sezóny, v ktorom jeho tím bojuje o skompletizovanie víťazného hetriku. Američan sa totiž zranil v piatom zápase série s Torontom a za sebou už má aj operáciu roztrhnutej Achillovej šľachy. Na instagrame sa vyjadril, že operácia dopadla úspešne.

"Moja cesta späť sa začína teraz. Mám po mojom boku rodinu a svojich blízkych. Naozaj si vážime všetky správy a podporu, ktorú nám ľudia poslali," uviedol 30-ročný basketbalista.

Kevin Durant patril v základnej časti NBA k najlepším hráčom, keď v priemere dosahoval 26 bodov na zápas. Tímu pod vedením Steva Kerra citeľne chýba počas finálovej série, v ktorej odohral dokopy iba necelých dvanásť minút. Za tak krátky čas stihol nastrieľať 11 bodov, čo svedčí o jeho kvalitách. Warriors prežili "klinickú smrť" v zápase číslo päť, keď v najväčšom meste Kanady zvíťazili 106:105. Domáci Kyle Lowry mohol v poslednej sekunde rozhodnúť, ale minul strelu za tri body. Séria sa za stavu 3:2 na zápasy pre Toronto sťahuje do Oracle Areny, kde však zverenci Nicka Nursa vyhrali všetky tri zápasy v aktuálnom ročníku, vždy minimálne rozdielom trinástich bodov.

Hviezda Golden State Stephen Curry považuje domáce prostredie za najväčšiu výhodu. "Budeme opäť tam, kde naši fanúšikovia môžu stáť za nami. Musíme pracovať ďalších 48 minút, aby sme zostali v hre. Neviem, či bude v šatni nejaká reč alebo slová nebudú potrebné. Uvedomujeme si dôležitosť okamihu a myslím si, že sa dokážeme zomknúť ako v druhom polčase piateho zápasu," cituje Curryho americký denník The Washington Post. "Warriors" stále živia šancu na to, že sa stanú druhým tímom v histórii NBA, ktorý otočí finálovú sériu zo stavu 1:3 na zápasy. Doposiaľ sa to podarilo len Clevelandu v roku 2016 vo finále práve s Golden State. Stále je v hre aj zisk majstrovského hetriku, čo sa naposledy podarilo hráčom Los Angeles Lakers v rokoch 2000-2002.

Horúcim kandidátom na cenu MVP finálovej série je 27-ročný Kawhi Leonard. V piatich zápasoch dosiahol v priemere takmer 30 bodov a je nesporným lídrom Toronta. "Myslím, že je najuniverzálnejším hráčom v NBA. V tomto roku som od neho videl také veci, že som si len povedal "wow". Tvrdo pracuje na svojej hre a tiež na fyzickej pripravenosti," vyjadril sa na adresu svojho spoluhráča Kyle Lowry. Leonard už vie, aké je to získať cenu pre najužitočnejšieho hráča finále. V sezóne 2013/2014 zatienil hviezdy Miami Heat (James, Wade, Bosh) a doviedol San Antonio k jednoznačnej výhre 4:1 na zápasy. Šiesty zápas bitky o trofej Larryho O'Briena je naplánovaný v noci zo štvrtka na piatok o 3.00 h SELČ.

Viac o téme: Kevin Durant Golden State Warriors Toronto Raptors