Rusnák medzi elitou americkej MLS: Slovenský reprezentant najlepšie zarábajúcim hráčom Realu!

Albert Rusnák Albert Rusnák Zdroj: rsl.com

BETHESDA - Švédsky futbalový útočník Zlatan Ibrahimovič z tímu Los Angeles Galaxy je najlepšie zarábajúci hráč zámorskej Major League Soccer (MLS) v histórii. Jeho ročný príjem sa pohybuje na hranici 7,2 milióna amerických dolárov, o takmer 100-tisíc USD sa dostal pred doterajšie maximum Taliana Sebastiana Giovinca. Priemerný ročný plat v celej súťaži je 376 174 dolárov.

Od nového maxima súťaže sú všetky ostatné hviezdy celkom vzdialené. Giovani dos Santos, ktorého Galaxy už vykúpili zo zmluvy, mal základný plat 4,75 milióna USD a príjem až 6,5 milióna. Plat Michaela Bradleyho, Jozyho Altidora a Carlosa Velu prekročil hranicu šiestich miliónov dolárov, za nimi figurujú Bastian Schweinsteiger (5,6 milióna USD) a Ignacio Piatti (4,44 milióna). Angličan Wayne Rooney poberá 3,5 milióna dolárov.

Slovenský reprezentant Albert Rusnák je s dvoma miliónmi ročne na 21. mieste, pričom v tíme Real Salt Lake je najlepšie plateným hráčom práve on. "Albert je dôležitým členom nášho kádra a je hráčom, okolo ktorého môžeme postaviť celý tím. Je extrémne talentovaný a hladný po úspechoch. Presne s takýmito hráčmi chcem naďalej pracovať,“ zhodnotil Rusnákov kouč Mike Petke po podpise novej, dvojročnej zmluvy.

Druhý slovenský reprezentant pôsobiaci v Amerike Ján Greguš si ročne aj s bonusmi príde v Minnesote na probližne 880 tísíc. Z toho však treba odrátať dane, ktoré sa v USA vedia vyšplhať až do 50 percent z platu. 

Viac o téme: Zlatan Ibrahimovič Albert Rusnák Ján Greguš
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: rsl.com
  • Zdroj: SITA, športky

Súvisiace články