VIDEO Vzoprel sa osudu a zvíťazil: Rakúsky bojovník dokáže po ochrnutí znova sám chodiť!

Lukas Müller
Lukas Müller

VIEDEŇ - Bývalý rakúsky skokan na lyžiach Lukas Müller, ktorý po páde na mamuťom mostíku na Kulme v roku 2016 čiastočne ochrnul, dokázal prvýkrát od nehody urobiť niekoľko krokov bez pomoci. Niekdajší trojnásobný juniorský majster sveta zverejnil video so svojou opatrnou chôdzou dnes na Facebooku.

Talentovanému skokanovi na lyžiach sa obrátil život hore nohami 13. januára 2016 počas majstrovstiev sveta v letoch na Kulme, kde bol predskokanom. Pri nekontrolovanom páde, ktorý spôsobilo vypnutej viazania vo vzduchu, si Müller zlomil šiesty a siedmy krčný stavec.

Po nehode nehýbal nohami, mal v nich len zvyšky citu. Z počiatku bol Müller odkázaný na invalidný vozík, ale vďaka rehabilitácii sa začal jeho stav zlepšovať. Naučil sa vstať, chodiť s barlami a nakoniec aj úplne bez pomoci.

"Toto je neskutočný výsledok, keď sú ľudia, ktorí vo vás veria ešte viac než vy sami. Osemnásť mesiacov tvrdej práce, sĺz, úspechov, šialenstvo, pár prekvapení a dokonca mimoriadneho priateľstva," napísal Müller do komentára k videu s poďakovaním svojej fyzioterapeutke. Müller pred nedávnom uspel na súde so snahou, aby bola jeho nehoda klasifikovaná ako pracovný úraz. Vďaka tomu je teraz do konca života finančne zaistený.


Tagy: Lukas Müller

Zdroj:
ČTK
Foto:
kleinezeitung.at; Video: Facebook

DISKUSIA