Najlepší slovenský strelec z MS sa teší na novú spoluprácu: Fanúšikovia môžu byť pokojní

Matúš Sukeľ
Matúš Sukeľ

PRAHA - Slovenský hokejový útočník Matúš Sukeľ ešte pred štartom májového svetového šampionátu podpísal zmluvu s pražskou Spartou. V českej metropole vtedy ešte nevedeli, že 23-ročný center bude patriť medzi opory národného tímu. V siedmich dueloch na turnaji dosiahol päť gólov, čo z neho urobilo najlepšieho slovenského strelca. Nad odchodom do kvalitnejšej ligy však rodák z Liptovského Mikuláša neuvažuje.

"Fanúšikovia môžu byť pokojní, zostávam v Sparte, nemám v pláne nikam odchádzať. Veľmi sa teším na to, že si oblečiem sparťansky dres. Budem nosiť číslo 91. Obvykle som mal na chrbte devätnástku, ale tú už má Tomáš Pavelka, takže to bola záložná možnosť. Páči sa mi kombinácia týchto dvoch čísel," uviedol pre klubový web mladý útočník, ktorý strávil uplynulú sezónu v KHL ako hráč bratislavského Slovana.

Pre Sukeľa bude pôsobenie v Sparte prvým zahraničným angažmánom v seniorskej kariére. Ešte ako junior krátko hrával vo fínskom klube Tappara Tampere. "Prvé dojmy sú výborné, hráči majú v Sparte skvelý servis. Myslím si, že spoluhráči ma medzi seba rýchlo prijali. Absolvoval som s nimi dva tréningy a so všetkým som spokojný," opisoval bronzový medailista z juniorských MS v roku 2015, ktorý si po nedávnom domácom šampionáte veľmi neoddýchol.

"Mám za sebou dvojtýždňovú pauzu, potrebujem sa však začať pripravovať na ďalšiu sezónu. Začal som už doma na Slovensku, takže prvé bolesti mám za sebou. Úvodný tréning v Prahe bol náročný, ale zvládol som ho," pokračoval.

V slovenskom národnom tíme pracoval Sukeľ v ostatných dvoch rokoch pod vedením kanadského kouča Craiga Ramsayho, ktorý má bohaté hráčske aj trénerské skúsenosti z NHL. V Prahe bude môcť čerpať poznatky od víťaza Stanleyho pohára z roku 1996 Uweho Kruppa. Bývalý nemecký reprezentant odohral v zámorskej profilige viac ako 800 duelov a v roku 2017 sa stal členom Siene slávy Medzinárodnej hokejovej federácie (IIHF). "Počul som naňho len samé dobré ohlasy. Je to moderný tréner, a tak sa teším na spoluprácu s ním," dodal Sukeľ.


Tagy: HC Sparta Praha Matúš Sukeľ

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka českej Tipsport Extraligy
Zdroj:
SITA
Foto:
SITA/Martin Medňanský

DISKUSIA