Slováci nezaváhali, Česko totálne vynulovalo USA: Taliani takmer zaskočili Kanadu

Na snímke hráči Slovenska po výhreNa snímke hráči Slovenska po výhre Zdroj: TASR – František Iván

KOŠICE – Slovenskí hokejbaloví reprezentanti vstúpili víťazne do majstrovstiev sveta organizácie ISBHF v Košiciach (14. – 22. júna). V úvodnom vystúpení na turnaji zdolali Fínov najtesnejším rozdielom 2:1, keď skórovali Roman Bujdák a Milan Rampáček.

Slováci si počas celého stretnutia udržiavali náskok a súperovi dovolili znížiť až v poslednej minúte hracieho času. V rámci rovnakej skupiny A1 sa ešte zrodilo víťazstvo Česka nad USA pomerom 3:0.

Dva piatkové zápasy v skupine A2, ktorá taktiež patrí do elitnej výkonnostnej kategórie, ponúkli gólové hody. Gréci triumfovali nad Švajčiarmi 6:5 a Kanaďania zdolali Talianov 6:4 vďaka trojgólovej tretej tretine. V nižšej výkonnostnej divízii, v skupine Q, zvíťazil Libanon nad Arménskom 4:2 a Kajmanské Ostrovy nad Hong Kongom 3:0.

V prvom dueli na turnaji sa nedarilo slovenskému národnému tímu žien, ktorý podľahol favorizovaným Kanaďankám 0:4. Slovenské hokejbalistky zlyhávali v koncovke a nevyšli im ani závery tretín, v ktorých inkasovali až trikrát. V druhom piatkovom súboji v ženskej časti podujatia Američanky pokorili Britky hladko 5:1

Súhrn výsledkov 1. hracieho dňa na MS v hokejbale v Košiciach:

MUŽI

Skupina A1
Fínsko - Slovensko 1:2 (0:1, 0:0, 1:1)
Góly: 45. Pietsalo (Kangas) - 9. Bujdák (Vidlár, Polc), 41. Rampáček (Svitana, Martinusík)
USA – Česko 0:3 (0:1, 0:0, 0:2)