VIDEO Khabib nechce o odvete s Conorom ani počuť: McGregor prosil, aby som ho nezabil!

Khabib Nurmagomedov počas zápasu s Conorom McGregoromKhabib Nurmagomedov počas zápasu s Conorom McGregorom Zdroj: SITA/AP Photo/John Locher

LONDÝN - Rusky zápasník Khabib Nurmagomedov sa stal prakticky cez noc jedným z najsledovanejších UFC bojovníkov, keď sa mu na začiatku októbra podarilo poraziť ikonu zmiešaných bojových umení (MMA) Conora McGregora. Teraz čaká zatiaľ neporazeného 30-ročného Dagestanca ďalšia skúška v podobe Dustina Poiriera.

Khabib Nurmagomedov sa od ostro sledovaného zápasu s Conorom McGregorom predstaví fanúšikom po prvýkrát na začiatku septembra na galavečeri UFC 242 v Abu Dabí, kde bude jeho súperom o titul v ľahkej váhe 30-ročný Američan Dustin Poirier. Pri tejto príležitosti sa obaja postavili pred média a Khabib sa na moment vrátil aj k októbrovému súboju v Las Vegas. 

Podľa Nurmagomedova si McGregor nezaslúži odvetu, keďže za posledné tri roky dosiahol len jedno víťazstvo. "Proti mne odklepal, žiadal ma ‘prosím, nezabíjaj ma‘. Zápas so mnou by si ďalej zaslúžil Tony Ferguson ale nie chlap, ktorý nič neukázal za posledné tri roky," odpovedal neporazený šampión novinárom. 

Kým Nurmagomedov má na svojom konte 27 víťazstiev, Poirier zvíťazil 25-krát v celkovo 30 zápasoch. Aktuálne ťahá americký bojovník šnúru 6 zápasov bez prehry, pričom naposledy zdolal v apríli po piatich kolách Maxa Hollowaya.

Viac o téme: Khabib Nurmagomedov Dustin Poirier
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: SITA/AP Photo/John Locher; VIDEO: Youtube
  • Zdroj: športky

Súvisiace články