VIDEO Slovenky otočili zápas proti Američankám: Prvé body sme získali v predĺžení

Na snímke slovenská hokejbalistka v zápase majstrovstiev svetaNa snímke slovenská hokejbalistka v zápase majstrovstiev sveta Zdroj: hokejbal.sk

KOŠICE - Slovenské hokejbalové reprezentantky zdolali hráčky USA 3:2 po predĺžení v druhom vystúpení na domácich majstrovstvách sveta v Košiciach (14. - 22. júna). Zverenky trénera Mariána Hambálka nezačali najlepšie a už v deviatej minúte prehrávali dvojgólovým rozdielom. Do streleckej listiny sa postupne zapísali Witley Nicholsová a Sadie St. Germainová.

Slovenky sa ale nevzdali, ešte v prvej tretine strelila kontaktný gól Lucia Záborská a v 33. min vyrovnala skóre Michaela Vršková. O víťazovi stretnutia muselo rozhodnúť až predĺženie, ktoré ukončila svojim druhým gólom v zápase Vršková.

Reprezentantky Slovenska si tak pripísali na konto prvé víťazstvo a dva body do tabuľky. Najbližší duel na svetovom šampionáte odohrajú v pondelok 17. júna, keď od 17.00 h nastúpia proti hráčkam Veľkej Británie.

Majstrovstvá sveta v hokejbale - ženy - základná skupina - sobota - výsledok:

USA - Slovensko 2:3 po predĺžení (2:1, 0:0, 0:1 - 0:1)
Góly: 5. Nicholsová (Bitlerová), 9. St. Germainová (Stewartová, Dobsonová) - 13. Záborská (Šimnová), 33. Vršková (Kochanová), 49. Vršková
Zostava SR: Tabačková - Štrbáková, Turcsányová, Dzurinová, Žitňanská, Záborská, Šulíková, Pravlíková, Gáborčíková - Kochanová, Kolcunová, Vršková - Paľová, Suráková, Dobošová - Záňová, Šimnová, Nemčeková - Staroňová, Veličková Rašková, Gauríková - Leskovjanská, Hájniková.