Šokujúca spoveď slovenského hokejistu: Chorého syna pripravili gauneri skoro o milión!

Juraj Valach
Juraj Valach

CHOMUTOV - Slovenský hokejový obranca Juraj Valach už nechcel viac mlčať a prehovoril o problémoch klubu z Chomutova, ktorý mu dlží peniaze. Celá udalosť je o to smutnejšia, že má doma chorého syna.

Pred tromi rokmi prišiel pri pôrode o manželku a sám vychováva dve deti, ktoré sa podarilo zachrániť. Jedno z nich má ale zdravotné ťažkosti. Robustný hráč pôsobil v českom tíme Piráti Chomutov, lenže ich majiteľ Jaroslav Veverka hľadá investora, ktorý by dokázal splatiť veľké dlhy voči hokejistom a zároveň by prebral klub.

Valach na Facebooku otvorene napísal, čo si o celej situácii myslí: „Chcel by som poďakovať fanúšikom Chomutova za podporu, ďalej by som rád poďakoval realizačnému tímu Chomutova, mimo trénerov. A teraz z iného súdka... Takisto pozdravujem vedenie klubu Chomutova a ďakujem im za to, že pripravili môjho chorého syna skoro o milión českých korún. Pozdravujem zväz Českého ľadového hokeja za to, že umožňuje gaunerom pôsobiť v najvyššej lige a za to, že bankovú záruku na vyplácanie hráčov vypláca iba vyvoleným hráčom. Ja ako samoživitel dvoch detí som veľmi vďačný tejto zgerbe za všetko a za pomoc, ktorú som v mojej ťažkej životnej situácii dostal, či už od vedenia klubu, zväzu alebo trénerov. Ďakujem pánovi Martínkovi, že mi zničil kariéru a že mi vždy bol nápomocný ako asistent trénera. Myslel som si, že to bude smrdieť v Chomutove, lebo je tam znečistený vzduch. Ale mesto, príroda a vzduch sú tam v poriadku. Avšak najviac tam smrdia ľudia okolo hokeja a čím sa blížite smerom k Prahe, smrdí to viac a viac.“ 


Tagy: Piráti Chomutov Juraj Valach

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka českej Tipsport Extraligy
Zdroj:
športky
Foto:
piratichomutov.cz, Facebook Jurka Purka Valach

DISKUSIA