VIDEO Holandská hviezdička s historickým zápisom: Niečo výnimočné, čo zažijete iba raz za život!

Vivianne Miedemová a jej gólové oslavy
Vivianne Miedemová a jej gólové oslavy

BRATISLAVA - Vivianne Miedemová sa vo veku 22 rokov zapísala do histórie ženského holandského futbalu. Pri sobotňajšej výhre nad Kamerunom 3:1, v rámci svetového šampionátu vo Francúzsku, dvakrát skórovala a v najcennejšom drese zaznamenala už 60 gólov. Stala sa tak najlepšou strelkyňou „krajiny tulipánov“, keď prekonala doterajší rekord Manon Melisovej.

"Je to niečo výnimočné, čo zažijete iba raz za život. Je to pre mňa veľmi špeciálny zážitok," povedala Miedemová po spomenutom zápase s africkým zástupcom. Rodáčke z mesta Hoogeveen stačilo na pokorenie 60 reprezentačných gólov iba 77 stretnutí, čo znamená priemer 0,78 gólu na zápas. Výrazne sa podieľala aj na titule majsteriek Európy spred dvoch rokov. Na turnaji strelila štyri góly, z toho dva vo finálovom súboji proti Dánsku (4:2). Zaujímavosťou je, že dva zo 60 gólov strelila aj družstvu Slovenska počas kvalifikácie o postup na MS 2019.

Miedemová začala svoju seniorskú kariéru v tíme SC Heerenveen, následne získala dva majstrovské tituly v drese Bayernu Mníchov a momentálne zarezáva v londýnskom Arsenale. V predošlej sezóne sa stala najlepšou strelkyňou anglickej Super ligy, ktorá bola založená iba v roku 2010. Holanďanka zaznamenala 22 gólov, čo sa žiadnej inej hráčke v tejto súťaži nepodarilo. Bývala hráčka Leedsu United Lucy Wardová sa vyjadrila, že Vivianne je špeciálna futbalistka a môže prekonať každý rekord, ktorý si dá za svoj cieľ.

Futbalistky Holandska majú aj vďaka výborným výkonom útočníčky s číslom 9 na konte plný počet šiestich bodov a zaručenú miestenku v osemfinále majstrovstiev sveta. Okrem toho možno spomenúť, že pred Vivianne Miedemovou žiadna iná Holanďanka nestrelila na svetovom šampionáte v zápase viac než jeden gól. V záverečnom dueli základnej skupiny čaká „Oranjes“ reprezentácia Kanady, čo bude priamy súboj o prvé miesto.


Tagy: Holandsko Kamerun Vivianne Miedemová MS žien vo futbale

Zdroj:
SITA
Foto:
SITA/AP - Michel Spingler; Video: FIFA TV

DISKUSIA