US Open ovládol Woodland, slovenský reprezentant Sabbatini na 43. mieste

Gary Woodland
Gary Woodland

PEBBLE BEACH - Slovenský golfový reprezentant Rorry Sabbatini obsadil konečné delené 43. miesto na treťom major turnaji sezóny US Open. V záverečnom štvrtom nedeľňajšom kole potreboval na absolvovanie osemnástich jamiek 71 úderov, čím sa dostal o jednu ranu pod par ihriska. Účinkovanie v kalifornskom Pebble Beach uzavrel s konečným skóre +2. Juhoafrický rodák sa stal vôbec prvým hráčom, ktorý štartoval na podujatí tejto úrovne pod slovenskou vlajkou. Najviac dal o sebe vedieť v prvom kole, keď dosiahol hole-in-one.

Už 119. ročník US Open ovládol Američan Gary Woodland, ktorý v poslednom kole odrazil útoky prenasledovateľov a vo veku 35 rokov si pripísal prvý titul z turnajov kategórie major. Rodák z Topeky v Kansase sa dostal na líderskú pozíciu už po druhom dni a nikto ho z nej nezosadil. Triumfoval s bilanciou -13 a o tri rany zdolal druhého krajana Brooksa Koepku. O tretie miesto sa delila štvorica hráčov so skóre -7. "Ľudia pred turnajom pravdepodobne hovorili, že US Open mi nebude sedieť, pretože som golfista, ktorého silnou stránkou sú dlhé údery. Ihrisko v Pebble Beach patrí medzi kratšie, ale ja som každému ukázal to, v čo som vždy veril, že som veľmi dobrý hráč," uviedol pre web PGATour.com Woodland, ktorý v minulosti hrával aj basketbal.

V aktuálnej sezóne na major podujatiach dominujú americkí golfisti. Na Masters zvíťazil legendárny Tiger Woods, na PGA Championship uspel Brooks Koepka a na US Open sa k tejto dvojici pridal Gary Woodland.


Tagy: Rorry Sabbatini Gary Woodland

Zdroj:
SITA
Foto:
SITA/AP/Carolyn Kaster

DISKUSIA