VIDEO Nezastaviteľný Sagan napriek defektu rozšíril rekordnú zbierku triumfov: Záver bol šialený!

Peter Sagan ovládol tretiu etapu a odel sa do žltého dresu
Peter Sagan ovládol tretiu etapu a odel sa do žltého dresu

MURTEN - Slovenský cyklista Peter Sagan z tímu Bora-Hansgrohe sa stal víťazom pondelkovej 3. etapy pretekov Okolo Švajčiarska, ktoré preňho slúžia ako generálka na Tour de France. Sagan nemal súpera v šprinte do krátkeho kopca, po triumfe v 162 km dlhej etape z Flamattu do Murtenu sa oblečie do žltého dresu pre lídra celkovej klasifikácie. Na druhom mieste prišiel do cieľa Talian Elia Viviani (Deceuninck - Quick-Step), tretí finišoval Nemec John Degenkolb (Trek - Segafredo).

Trojnásobný majster sveta tak rozšíril svoju rekordnú zbierku, ktorá obsahuje už 17 etapových víťazstiev na podujatí. V priebežnom poradí má Sagan desaťsekúndový náskok pred Dánom Kasperom Asgreenom (Deceuninck - Quick-Step).

Jeho víťazstvo sa však nerodilo ľahko. Osemnásť kilometrov pred cieľom dostal defekt predného kolesa, no po rýchlej výmene sa bez problémov vrátil späť do balíka. V dramatickej koncovke zakončenej 7-percentným stúpaním v záverečných 200 metroch etapy si vybudoval skvelú pozíciu a suverénne zvíťazil.

"Musím sa poďakovať svojim tímovým kolegom za prácu, ktorú dnes odviedli a tiež tímu Deceuninck - Quick Step. Spolu s naším tímom práve oni kontrolovali dnešné preteky. Záverečný kilometer bol šialený, každý chcel byť vpredu pred poslednou zákrutou. Keď k tomu došlo, ocitol som sa tam ja a prvé miesto som si už potom udržal," uviedol Sagan v prvom televíznom rozhovore v taliančine. "Som veľmi rád, že som získal toto 17. víťazstvo na Tour de Suisse a taktiež žltý dres, ktorý si budem môcť zajtra obliecť," doplnil podľa oficiálnej stránky svojho tímu Bora-Hansgrohe.

"Bol to nádherný deň. Všetko išlo podľa plánu. Dnes sme s Petrom chceli vyhrať túto etapu a vedeli sme, že to musíme od začiatku kontrolovať. Chlapci odviedli fantastickú prácu a Peter vyšperkoval tento tímový výkon. Približne 15 km pred cieľom musel vymeniť koleso, ale ´Bodi´ (Poliak Maciej Bodnar, pozn.) ho skvelým spôsobom vrátil do hry a pripravil pozíciu pre záverečný šprint. V koncovke pretekov bolo tempo nesmierne vysoké, ale Peter bol v poslednej zákrute na čele a všetko urobil správne. Gratulujem všetkým," poznamenal športový riaditeľ tímu Bora-Hansgrohe Ján Valach.

Štvrtá etapa je na programe v utorok z Murtenu do Arlesheimu (163,9 km).


Tagy: Peter Sagan Ján Valach Bora-Hansgrohe Okolo Švajčiarska 2019

Zdroj:
TASR
Foto:
Bora-Hangsrohe - Bettini Photo; Video: Youtube

DISKUSIA