Začína sa boj o Ligu majstrov a Európsku ligu: Slovenské tímy spoznajú svojich súperov

Hráči ŠK Slovana Bratislava
Hráči ŠK Slovana Bratislava

NYON - Súperom slovenského futbalového šampióna ŠK Slovan Bratislava v 1. predkole Ligy majstrov 2019/2020 bude jeden z kvinteta nenasadených tímov - maltský FC Valletta, FK Sarajevo z Bosny a Hercegoviny, čiernohorský FK Sutjeska Nikšič, albánsky FK Partizani Tirana alebo gruzínsky FC Saburtalo Tbilisi. Žreb tejto fázy sa uskutoční v utorok o 14.30 h SELČ v sídle Európskej futbalovej únie (UEFA) vo švajčiarskom Nyone.

V utorok spoznajú svojich súperov 1. predkole futbalovej Európskej ligy 2019/2020 aj traja slovenskí zástupcovia. FC DAC 1904 Dunajská Streda ako nenasadené mužstvo natrafí na cyperský Apollon Limassol, kazašský Kajrat Almaty, lotyšský FK Ventspils, poľskú Cracoviu Krakov alebo gruzínske Dinamo Tbilisi.

MFK Ružomberok rovnako z pozície nenasadeného tímu dostane maďarský MOL Fehérvár FC, Zrinjski Mostar z Bosny a Hercegoviny, bieloruský Šachťor Soligorsk, azerbajdžanský Neftči Baku alebo bulharský Levski Sofia.

Víťaz minulosezónnej edície slovenskej pohárovej súťaže Slovnaft Cup FC Spartak Trnava bude pri žrebe 1. predkola v osudí medzi nasadenými tímami. Stretnúť sa môže s niektorým z týchto súperov - gruzínsky Čichura Sačchere, lotyšský FK Rigas Futbola Skola, maďarský Honvéd Budapešť, severomacedónsky FK Makedonija Skopje alebo Radnik Bijeljina z Bosny a Hercegoviny.

O deň neskôr v stredu sa budú žrebovať aj dvojice 2. predkola Ligy majstrov aj Európskej ligy. Slovenské tímy tak spoznajú možných súperov v prípade postupu z 1. predkola.


Tagy: Spartak Trnava ŠK Slovana Bratislava

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka Fortuna ligy
Zdroj:
SITA
Foto:
TASR/Jakub Kotian

DISKUSIA