Slovan odmietol ponuku z Ruska: Šporar zostáva v belasom drese!

Andraž Šporar sa stal hráčom mesiaca
Andraž Šporar sa stal hráčom mesiaca

BRATISLAVA - Káder slovenského futbalového klubu ŠK Slovan Bratislava pre budúcu sezónu 2019/2020 je stabilizovaný a so zdvojenými hráčskymi pozíciami. Na oficiálnom webe "belasých" o tom informoval jeho viceprezident a generálny riaditeľ Ivan Kmotrík mladší. Do letnej prípravy sa po reprezentačných povinnostiach už zapojili slovenský brankár Dominik Greif, Bulhar Vasil Božikov, Maďar Dávid Holman a od utorka aj najlepší strelec uplynulého ročníka Fortuna ligy - Slovinec Andraž Šporar. Po návrate z dvojročného hosťovania v poľskom Lechu Poznaň naplno "zaberá" aj Argentínčan Vernon De Marco Morlacchi.

Po utorňajšom československom pohári v kategórii háčov do 19 rokov proti Slavii Praha v Skalici sa k A-mužstvu pripoja aj mladíci Martin Trnovský, Adam Jackuliak, Denis Potoma a po doliečení menšieho zranenia aj Dávid Strelec. Bratislavčania tiež stiahli z hosťovania v druholigovej Petržalke obrancu Samuela Kozlovského.

"Káder je v tejto chvíli stabilizovaný. Prestupové obdobie sa pre nás vyvíja veľmi dobre, zatiaľ sme sa len posilnili. Obranca Myenty Abena má výborné predpoklady, rovnako Erik Daniel sa ukazuje veľmi pozitívne a bude dobrou konkurenciou pre Aleksandara Čavriča. V tejto chvíli je káder kompletný, všetky pozície máme zdvojené, na jednu máme dokonca k dispozícii až troch hráčov," prezradil Kmotrík ml.

Priznal tiež, že po majstrovskej sezóne 2018/2019 bol Slovan v rokovaní s ruským záujemcom o služby kanoniera Šporara. "Jeden zo špičkových ruských klubov adresoval konkrétnu ponuku na kúpu Andraža Šporara. S Rusmi sme viedli rokovania, avšak ponuka, ktorú predostreli, pre nás nebola akceptovateľná. Stále však evidujeme enormný záujem o Andraža Šporara a uvidíme, ako sa ešte v priebehu leta situácia vyvinie. S transferom by sme súhlasili len vtedy, ak by ponuka zodpovedala kvalite a hodnote hráča a klub by vďaka takému prestupu mohol rásť. Taká ponuka však zatiaľ neprišla. Pokiaľ príde, môžeme sa o nej baviť. Momentálne zostáva Andraž s nami, zapojí sa do letnej prípravy a verím, že si svoju formu z uplynulej sezóny prenesie aj do predkola Ligy majstrov," poznamenal.

V Slovane očakávajú, že po úspešnom predchádzajúcom ročníku budú zahraničné kluby naďalej prejavovať záujem o jeho kľúčových futbalistov. "K prípadnému predaju hráča však pristúpime len v prípade veľmi lukratívnej ponuky, ktorá bude prospešná pre rast klubu smerom do budúcnosti. Letná príprava sa ešte len začína, prestupové obdobie je veľmi dlhé. Uvidíme, čo nám ešte prinesie. Situáciu na hráčskom trhu budeme pozorne sledovať a budeme pripravení reagovať na aktuálny vývoj. Dnes nemôžeme vylúčiť, že v kádri ešte nastanú zmeny alebo že sa v prípade veľmi zaujímavého hráča ešte posilníme. Aktuálne však platí, že do novej sezóny vstupujeme s majstrovským kádrom posilneným o dvoch kvalitných futbalistov," dodal Ivan Kmotrík ml.


Tagy: ŠK Slovan Bratislava Andraž Šporara

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka Fortuna ligy
Zdroj:
SITA
Foto:
Fortuna liga

DISKUSIA