VIDEO Svetlá budúcnosť Tipsport ligy: Nové lukratívne zmluvy a vysoké očakávania

Na snímke zľava vedúci Sekcie športu RTVS Matej Hajko, riaditeľ spoločnosti Pro-hokej Richard Lintner a generálny riaditeľ spoločnosti Tipsport SK Martin TabákNa snímke zľava vedúci Sekcie športu RTVS Matej Hajko, riaditeľ spoločnosti Pro-hokej Richard Lintner a generálny riaditeľ spoločnosti Tipsport SK Martin Tabák Zdroj: TASR - Jaroslav Novák

BRATISLAVA - Spoločnosť Pro-Hokej predĺžila na ďalšie tri sezóny spoluprácu so strategickými partnermi najvyššej slovenskej hokejovej súťaže. Ako v stredu predpoludním na tlačovej konferencii informoval bývalý slovenský hokejový reprezentant a v súčasnosti šéf Pro-Hokeja Richard Lintner, v spolupráci s najvyššou slovenskou súťažou pokračujú Rozhlas a televízia Slovenska (RTVS) aj Tipsport.

"Za štyri roky sme prešli neskutočnú cestu. Som rád, že v nej môžeme pokračovať za podmienok, ktoré vytvárajú skvelú príležitosť na to, aby sme Tipsport ligu mohli posúvať vpred. Chceme aby boli zápasy atraktívnejšie, kvalitnejšie a stále viac zabávali hokejových fanúšikov," skonštatoval Lintner. Okrem toho doplnil, že vďaka dvom lukratívnym zmluvám získa najvyššia súťaž ešte väčšiu finančnú stabilitu.

Podobne ako v predošlých sezónach si prídu na svoje aj televízni diváci, pretože priame prenosy budú môcť vzhliadnuť na obrazovkách RTVS. "Osobne si neviem predstaviť RTVS bez najvyššej hokejovej súťaže. Veľmi sa tešíme, že je čoraz viac dramatickejších zápasov a plnšie tribúny, čo prenosy potrebujú. V kvalite prenosov sme sa posunuli smerom dopredu a som rád, že Pro-Hokej si uvedomuje, že dostať hokej k divákovi je správna cesta," skonštatoval vedúci sekcie športu RTVS Matej Hajko.

Generálnym partnerom bude naďalej stávková spoločnosť. "Dohoda nebola ľahká, pretože spoločnosť, s ktorou sme sa dohadovali v roku 2011, nebola v ľahkej úlohe. Odvtedy sme sa však posunuli niekam inam a musím povedať, že som hrdý a pyšný, že budeme minimálne do sezóny 2022/2023 generálnym partnerom najvyššej hokejovej ligy na Slovensku. Mňa osobne veľmi teší, že sme sa dohodli, pretože predošlých osem rokov, ktoré máme za sebou, som si veľmi užil," povedal riaditeľ tejto spoločnosti Martin Tabák.

Richard Lintner sa vyjadril aj na adresu príchodu maďarských klubov do Tipsport lige pred sezónou 2018/2019. "Tešíme sa čoraz väčšej popularite aj v rámci medzinárodného priestoru. Pred desiatimi dňami som absolvoval zasadnutie všetkých európskych profesionálnych klubov a riaditeľov siedmich najvýznamnejších európskych líg. Naši kolegovia veľmi pozitívne reagovali na to, že sme sa rozhodli ísť do formátu nadnárodnosti, ako je trendom v Európe či v Severnej Amerike," dodal majster sveta z Göteborgu 2002 Lintner.

Fotogaléria k článku Počet fotiek: 4
Viac o téme: Richard Lintner Matej Hajko Martin Tabák
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: TASR - Jaroslav Novák; VIDEO: Martin Bublavý
  • Zdroj: SITA

Súvisiace články