Slovan začína boj o účasť v Lige majstrov: Toto je jeho prvý súper!

Futbalisti ŠK Slovan Bratislava
Futbalisti ŠK Slovan Bratislava

NYON - Súperom slovenského futbalového šampióna ŠK Slovan Bratislava v 1. predkole Ligy majstrov 2019/2020 bude čiernohorský FK Sutjeska Nikšič. Rozhodol o tom utorkový popoludňajší žreb v sídle Európskej futbalovej únie (UEFA) vo švajčiarskom Nyone. Prvý duel by sa mal konať 9. alebo 10. júla v Bratislave, odveta o týždeň neskôr v Čiernej Hore. Možnými súpermi Slovana boli aj maltský FC Valletta, FK Sarajevo z Bosny a Hercegoviny, albánsky FK Partizani Tirana a gruzínsky FC Saburtalo Tbilisi.

"Belasí" sa predstavia v predkole najprestížnejšej európskej klubovej súťaže po piatich rokoch odmlky. V edícii 2014/2015 prenikli až do play-off Ligy majstrov, kde stroskotali na bieloruskom klube BATE Borisov po domácej remíze 1:1 a prehre 0:3 vonku. V predchádzajúcich štyroch sezónach figuroval Slovan v predkolách Európskej ligy, ale neprebojoval sa do skupinovej fázy tejto súťaže.

V stredu 19. júna v Nyone vyžrebujú aj dvojice 2. predkola Ligy majstrov. Slovenský majster tak spozná možného súpera v prípade postupu z 1. predkola.


Tagy: ŠK Slovan Bratislava FK Sutjeska Nikšič

Zdroj:
SITA
Foto:
SITA/Alexandra Čunderlíková

DISKUSIA