Spartak pocestuje do Bosny, Ružomberok a DAC sa pobijú o postup so známymi klubmi

Futbalisti FC Spartak Trnava oslavujú triumf v 50. ročníku Slovnaft Cupu
Futbalisti FC Spartak Trnava oslavujú triumf v 50. ročníku Slovnaft Cupu

NYON - Víťaz uplynulej edície slovenskej pohárovej súťaže Slovnaft Cup FC Spartak Trnava nastúpi v 1. predkole Európskej ligy 2019/2020 proti Radniku Bijeljina z Bosny a Hercegoviny. Rozhodol o tom utorňajší popoludňajší žreb v sídle Európskej futbalovej únie (UEFA) vo švajčiarskom Nyone, ktorý zároveň slovenskému majstrovi zo sezóny 2017/2018 prisúdil výhodu domáceho prostredia v odvete.

Prvé zápasy úvodného kola sa uskutočnia 11. júla, o týždeň neskôr 18. júla sa tímy stretnú opäť. "Andeli" sa v ostatnej edícii Európskej ligy prepracovali do skupinovej fázy tejto súťaže, v ktorej nazbierali sedem bodov, ale nepostúpili do jarnej vyraďovacej časti.

Druhý tím minulosezónnej fortunaligovej tabuľky FC DAC 1904 Dunajská Streda si v úvodnom predkole zmeria sily s poľskou Cracoviou Krakov, pričom prvý duel odohrá na trávniku štvrtého mužstva ostatnej edície tamojšej Ekstraklasy. Futbalisti zo Žitného ostrova nechýbali v predkolách EL ani v ročníku 2018/2019, keď vyradili gruzínske Dinamo Tbilisi a následne nestačili na bieloruské Dinamo Minsk.

MFK Ružomberok dostal z pozície nenasadeného tímu bulharský klub Levski Sofia. Na prvý zápas nastúpi u súpera, odveta sa uskutoční pod Čebraťom. "Ruža" hrala zatiaľ naposledy v európskych pohárových súťažiach v sezóne 2017/2018, keď dokráčala do tretieho predkola Európskej ligy. Prešla cez srbskú Vojvodinu Nový Sad, nórsky Brann Bergen a nestačila až na anglický Everton v zostave s Waynom Rooneym.

V stredu popoludní sa uskutoční žreb dvojíc 2. predkola Ligy majstrov aj Európskej ligy. Slovenské tímy teda spoznajú možných súperov v prípade postupu z 1. predkola.

Vizitka FK Radnik Bijeljina:
celý názov klubu: Fudbalski klub Radnik Bijeljina
rok založenia: 1945
štadión: Mestský štadión Bijeljina (kapacita 4000 miest)
prezident: Mladen Krstajič
tréner: Mladen Žižović
klubové farby: modrá, biela
najväčšie úspechy:
1 x majster Bosny a Hercegoviny 2015/2016
7 x víťaz národného pohára 2009/2010, 2012/2013, 2013/2014, 2015/2016, 2016/2017, 2017/2018, 2018/2019

Vizitka KS Cracovia Krakov:
celý názov klubu: Miejski Klub Sportowy Cracovia, S.S.A.
rok založenia: 1906
štadión: Štadión Józefa Piłsudského, (kapacita 15.000 miest)
predseda: Janusz Filipiak
tréner: Michał Probierz
klubové farby: červená, biela (vonku čierna)
najväčšie úspechy:
5 x majster Poľska 1921, 1930, 1932, 1937, 1948

Vizitka PFC Levski Sofia:
celý názov klubu: Profesionálny futbalový klub Levski Sofia
rok založenia: 1914
štadión: Štadión Georgija Asparuhova (kapacita 25.000 miest)
tréner: Peter Hubčev
klubové farby: modrá (vonku žltá)
najväčšie úspechy:
26 x majster Bulharska, 25 x víťaz národného pohára, 3x víťaz bulharského Superpohára

žreb 1. predkola EL 2019/2020:

Malmö (SWE) – Ballymena (NIR)/NSÍ (FRO) 
Connah's Quay Nomads (WAL) – Kilmarnock (SCO) 
Breidablik (ISL) – Vaduz (LIE) 
Brann (NOR) – Shamrock Rovers (IRL) 
Vitebsk (BLR) – KuPS Kuopio (FIN) 
Ordabasy Shymkent (KAZ) – Torpedo Kutaisi (GEO) 
Sant Julià (AND)/Europa (GIB) – Legia (POL) 
Gzira United (MLT) – Hajduk Split (CRO) 
Radnicki Niš (SRB) – Flora (EST) 
CSKA Sofia (BUL) – Titograd (MNE) 
Maccabi Haifa (ISR) – Mura (SVN) 
Debrecen (HUN) – Kukësi (ALB) 
Jeunesse Esch (LUX) – Tobol Kostanay (KAZ) 
FCSB (ROU) – Milsami Orhei (MDA) 
Čukarički (SRB) – Banants (ARM) 
Crusaders (NIR) – B36 (FRO) 
Inter Turku (FIN) – Brøndby (DEN) 
Prishtina (KOS)/St Joseph's (GIB) – Rangers (SCO) 
Cork (IRL) – Progrès Niederkorn (LUX)/Cardiff Metropolitan University (WAL) 
Molde (NOR) – KR (ISL) 
Levski Sofia (BUL) – Ružomberok (SVK) 
Akademija Pandev (MKD) – Zrinjski (BIH) 
FK Zeta (MNE) – Fehérvár (HUN) 
Shakhtyor Soligorsk (BLR) – Hibernians (MLT) 
Neftçi (AZE) v Speranta Nisporeni (MDA) 
Olimpija Ljubljana (SVN) – Rīgas FS (LVA) 
Budapest Honvéd (HUN) – Žalgiris Vilnius (LTU) 
Radnik Bijeljina (BIH) – Spartak Trnava (SVK) 
Fola Esch (LUX) – Chikhura Sachkhere (GEO) 
Alashkert (ARM) – Makedonija Skopje (MKD) 
Dinamo Tbilisi (GEO) – La Fiorita (SMR)/Engordany (AND) 
Široki Brijeg (BIH) – Kairat Almaty (KAZ) 
Kauno Žalgiris (LTU) – Apollon Limassol (CYP) 
Ventspils (LVA) – Teuta (ALB) 
Cracovia Kraków (POL) – DAC 1904 Dunajská Streda (SVK) 
Stjarnan (ISL) – Levadia Tallinn (EST) 
Barry Town (WAL)/Cliftonville (NIR) – Haugesund (NOR) 
Riteriai (LTU) v KÍ (FRO)/Tre Fiori (SMR) 
Dinamo Minsk (BLR) v Liepāja (LVA) 
Norrköping (SWE) – Saint Patrick's (IRL) 
Aberdeen (SCO) – RoPS Rovaniemi (FIN) 
Domžale (SVN) – Balzan (MLT) 
Laçi (ALB) v Hapoel Beer-Sheva (ISR) 
Budućnost Podgorica (MNE) – Narva Trans (EST) 
Sabail (AZE) – U Craiova 1948 (ROU) 
Pyunik (ARM) – Shkupi (MKD) 
AEK Larnaca (CYP) – Petrocub-Hincesti (MDA)  


Tagy: FC Spartak Trnava FK Radnik Bijeljina MFK Ružomberok FC DAC 1904 Dunajská Streda KS Cracovia Krakov PFC Levski Sofia

Zdroj:
SITA
Foto:
TASR - Henrich Mišovič

DISKUSIA