Slovensku uniklo prvé miesto v skupine: Prestížne derby ovládli suverénni Česi

Na snímke radosť hráčov Česka po úvodnom góleNa snímke radosť hráčov Česka po úvodnom góle Zdroj: TASR - Milan Kapusta

KOŠICE - Slovenskí hokejbaloví reprezentanti prehrali v záverečnom vystúpení v základnej skupine A1 na majstrovstvách sveta organizácie ISBHF v Košiciach. V utorňajšom popoludňajšom zápase podľahli tesne 1:2 Čechom, ktorí zatiaľ na šampionáte nestratili ani jeden bod a tabuľku základnej skupiny ovládli so štyrmi víťazstvami a skóre 24:3.

Hostia išli do vedenia už po necelých piatich minútach, keď pohotovo zakončil spred bránky Pavel Kubeš. O tri minúty neskôr sa k nemu pridal aj Petr Filip, ktorý zostal voľný na osi ihriska a presnou strelou prekonal Patrika Polca. Slováci hnaní zaplnenými tribúnami Steel arény znížili až v tretej tretine.

V 37. min vystrelil z tesnej blízkosti bez prípravy Jaroslav Martinusík a loptička pomaly prepadla za chrbát gólmana Jana Šimaru. V závere stretnutia skúsili domáci aj hru bez brankára, ale nedočkali sa vyrovnania.

Slovenskí hokejbalisti aj napriek prehre priamo postúpili do štvrťfinále turnaja a v stredu budú mať voľný deň. Vo štvrtok o 17.00 h nastúpia medzi najlepšou osmičkou proti tretiemu mužstvu skupiny A2 - Taliansku.

Slovensko - Česko 1:2 (0:2, 0:0, 1:0)
Góly: 37. Martinusík (Rampáček, Salajka) - 5. Kubeš (Král, Bílý), 8. Filip (Bílý)

Zostava SR: Polc - Blahút, Bujdák, Doskočil, Gajdoš, L. Horváth, Tomka, Minárik, Salajka - P. Svitana, Cibík, Božík, Lipták, Martinusík, Olejník, B. Oravec, Poliaček, Rampáček, Rufati, Teplický, Vozár, Piják, Vidlár

Konečná tabuľka skupiny A1:
1. Česko 4 4 0 0 0 24:3 12
2. Slovensko 4 2 1 0 1 14:5 8
3. Fínsko 4 2 0 0 2 20:11 6
4. USA 4 1 0 1 2 16:11 4
5. Veľká Británia 4 0 0 0 4 2:45 0

Marián Gregorík, tréner SR: "Škoda, že sme nezachytili úvod stretnutia. Česi na nás vybehli a dali rýchlo dva góly. Potom sme sa však dostali do zápasu a vytvorili sme si veľa šancí. Bohužiaľ, dokázali sme sa presadiť iba raz."

Jozef Minárik, útočník SR: "Prehrali sme bitku, nie vojnu. Je to škoda, lebo sme odohrali dobrý zápas, ale nezachytili sme úvod. Mali sme aj veľa vylúčení, toto si nemôžeme v ďalšom priebehu šampionátu dovoliť."

Jaroslav Martinusík, strelec jediného gólu SR: "Ocenenie pre najlepšieho hráča zápasu by som vymenil za víťazstvo, pretože to je dôležité. Škoda, ale neustáli sme úvod zápasu a to rozhodlo."

Kanada - Grécko 4:3