Ďalšia rana pre najlepší tím sveta: Pred Tour de France mu hrozí fatálna pohroma

Geraint Thomas
Geraint Thomas

ARLESHEIM - Elitnú cyklistickú stajňu Ineos necelé tri týždne pred vrcholom sezóny Tour de France postihla ďalšia pohroma. Po Chris Froomeovi, ktorý pred týždňom pri zjazde narazil do steny domu, zotavuje sa z mnohých zlomenín a má po sezóne, dnes skončil v nemocnici Geraint Thomas, vlaňajší šampión "Starej dámy".

Zatiaľ nie je jasné, ako vážne je zranený, ale po páde z pretekov Okolo Švajčiarska odstúpil. Kapitán Ineosu Froome nebude môcť pretekať najmenej pol roka. Thomas mal byť preto lídrom britského tímu na Tour de France, ale po dnešnom páde visí nad jeho štartom otáznik.

"Bol donútený vzdať sa ďalšej etapy Okolo Švajčiarska. Vyzeral vystrašene, ale po páde hovoril s členmi stajne a teraz je v nemocnici na vyšetrení," uviedol Ineos na twitteri.

Froome mal ťažkú ​​nehodu pred týždňom pri prechádzaní trasy časovky závodu Critérium du Dauphiné. V rýchlosti cez 50 km/h vrazil do domu a je po operácii zlomenej stehennej kosti, bedra a lakťa. Má aj polámané rebrá.

Tridsaťtriročný Thomas dnes spadol asi 30 km pred cieľom štvrtej etapy. Tour de France sa začne 6. júla v Bruseli. Thomas vlani v Paríži nadviazal na tímového kolegu Froomea, ktorý triumfoval na Tour štyrikrát medzi rokmi 2013 a 2017.


Tagy: Geraint Thomas Ineos

Zdroj:
ČTK
Foto:
Twitter Tour de Suisse; Video: Youtube L'ÉQUIPE

DISKUSIA