Nešťastie jedného, šťastie druhého: Už sa rozlúčili s ligou... Prišla nečakaná šanca

Trebišov bude zrejme znovu pôsobiť v druhej lige
Trebišov bude zrejme znovu pôsobiť v druhej lige

TREBIŠOV - Namiesto Lokomotívy Košice by mal v druhej najvyššej slovenskej futbalovej súťaže zostať Slavoj Trebišov.

Ako informoval vedúci oddelenia riadenia súťaží a predseda komisie pre riadenie II. ligy Miroslav Richtárik, prihlášku do súťaže poslalo 15 klubov, o šestnástu miestenku prejavili záujem Trebišovčania. Tí v edícii 2018/2019 skončili prví "pod čiarou zostupu".

"Keďže Lokomotíva sa neprihlásila, oslovili sme Trebišov. Odtiaľ poslali vyjadrenie, že majú záujem účinkovať v súťaži, takže som to posunul na výkonný výbor, ktorý to musí schváliť. Komisia pre riadenie II. ligy už Trebišov schválila," povedal Richtárik.

Medzi prihlásenými klubmi do nasledujúceho ročníka II. ligy je minulosezónny fortunaligista FK Železiarne Podbrezová aj traja zo štyroch víťazov tretích líg. Štvrtým je tím TJ Kovo Beluša, ktorý v skupine Západ prenechal druholigovú miestenku druhému tímu tabuľky MŠK Púchov.

"Všetci sú prihlásení, až na tú Lokomotívu. Prihlášku poslali aj víťazi tretích líg, tzn. B-mužstvá Slovana Bratislava a Ružomberka, tiež FC Košice. Akurát namiesto Beluše sa do druhej ligy prihlásil Púchov," dodal Miroslav Richtárik.


Tagy: FK Slavoj Trebišov

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka Fortuna ligy
Zdroj:
SITA
Foto:
Róbert Andrejov

DISKUSIA