VIDEO Neuveriteľný obrat Francúzov: Nedali dve penalty, v 95. minúte šokovali kurióznym gólom

Francúzi v závere zaskočili AnglickoFrancúzi v závere zaskočili Anglicko Zdroj: Twitter UEFA U21 EURO

CESENA – Francúzski futbalisti do 21 rokov nepremenili na majstrovstvách Európy proti Anglicku dve penalty, ale vďaka dvom gólom v závere zápasu predsa len zvíťazili 2:1. V 89. minúte vyrovnal Jonathan Ikone a v piatej nadstavenej minúte si Aaron Wan-Bissaka strelil vlastný gól.

V Cesene mohol Francúzsko poslať do vedenia v 25. minúte Moussa Dembélé, lenže pokutový kop nepremenil. Po hodine hry zahodil ďalšiu penaltu Houssem Aouar, to už Angličania viedli po góle Phila Fodena. Koncovku ale po vylúčení Hamza Choudhuryho nezvládli a v úvodnom zápase v skupine C nezískali ani bod.

V prvom zápase základnej C-skupiny na futbalových ME hráčov do 21 rokov zdolali rumunskí reprezentanti súperov z Chorvátska 4:1. Po štvrťhodine hry viedla rumunská dvadsaťjednotka už 2:0, do prestávky ešte stihol skorigovať Nikola Vlašič. V druhom dejstve pridali ďalšie dva presné zásahy Tudor Baluta a Adrian Petre.

Rumunsko 21 – Chorvátsko 21 4:1 (2:1)
Góly: 11. Puscas, 14. Hagi, 66. Baluta, 90.+4 Petre – 18. Vlašič

Anglicko - Francúzsko 1:2 (0:0)

Góly: 54. Foden - 89. Ikone, 90.+5 vlastný Wan-Bissaka. ČK: 62. Choudhury (Angl.)

Viac o téme: Anglicko Francúzsko Rumunsko Chorvátsko
  • Zdroj: TASR, ČTK