VIDEO Sagan o poslednej šanci na Okolo Švajčiarska: Chcel som opäť vyhrať, ale aj dnes bol lepší!

Peter Sagan ďalším miestom na pódiu udržal aj po piatej etape na Okolo Švajčiarska žltý dres lídra pretekov
Peter Sagan ďalším miestom na pódiu udržal aj po piatej etape na Okolo Švajčiarska žltý dres lídra pretekov

BRATISLAVA - Slovenský cyklista Peter Sagan z tímu Bora-Hansgrohe skončil na druhom mieste v 5. etape na pretekoch Okolo Švajčiarska a udržal si pozíciu celkového lídra podujatia, ktoré je tradičnou generálkou pred Tour de France. Sagana v stúpavom šprinte etapy z Münchensteinu do Einsiedelnu (177 km) zdolal iba Talian Elia Viviani (Deceuninck - Quick Step). Tretí skončil Belgičan Jasper Stuyven (Trek-Segafredo).

Sagan skončil tento rok na pretekoch Okolo Švajčiarska druhýkrát druhý, na konte má aj jedno etapové víťazstvo a jedno tretie miesto. Žilinský rodák je vo Švajčiarsku ako doma. Dovedna už 31-krát skončil v etapách na týchto pretekoch v najlepšej trojke a len jedno pódiové umiestnenie ho delí od vyrovnania historického rekordu domácej legendy Ferdiho Küblera. Celkovo má slovenský rýchlik pod Alpami na konte 17 víťazstiev, 8 druhých a 6 tretích miest.

"Dnes to bola pre šprintérov posledná šanca na Tour de Suisse. Chcel som opäť vyhrať. Môj tím znova dobre pracoval na tom, aby kontroloval preteky a pripravil pre mňa čo najlepšiu pozíciu pred záverom. V poslednej zákrute som bol na Vivianiho zadnom kolese, ale aj dnes bol lepší. Napriek tomu si myslím, že môžeme byť veľmi spokojní s tým, čo sme predviedli v doterajšom priebehu Tour de Suisse," uviedol Peter Sagan podľa oficiálnej stránky svojho tímu Bora-Hansgrohe.

"Od začiatku to boli veľmi rýchle preteky. Naši chlapci odviedli skvelú prácu a všetko mali pod kontrolou. Zvlášť Marcus (Burghardt, pozn.) bol v prvej časti pretekov ako lokomotíva. Na konci sme to všetko pripravili pre Petra, ale napokon vyhral Viviani. Môžeme však byť spokojní. Peter má stále žltý dres a vedie aj v bodovacej súťaži," poznamenal športový riaditeľ tímu Bora-Hansgrohe Ján Valach.

V aktuálnej edícii je Sagan stále majiteľom žltého trička určeného pre lídra pretekov ako aj čierneho pre vedúceho muža bodovacej súťaže. Svoj náskok na čele celkovej priebežnej klasifikácie pred Austrálčanom Michaelom Matthewsom (Sunweb) zvýšil z 10 na 14 sekúnd. Tretí Dán Kasper Asgreen (Deceuninck - Quick Step) zaostáva o 21 sekúnd. V bodovacej súťaži má Sagan na čele 37 bodov, druhý Viviani disponuje 32 bodmi.


Tagy: Peter Sagan Ján Valach Elia Viviani Bora-Hansgrohe Okolo Švajčiarska 2019

Zdroj:
SITA
Foto:
SITA/AP - Gian Ehrenzeller; Video: SRG SSR, Youtube

DISKUSIA