VIDEO Fanúšikovia zúria: Argentína zase zlyhala a proti Kataru bude hrať o prežitie!

Lionel MessiLionel Messi Zdroj: SITA/AP Photo/Natacha Pisarenko

BELO HORIZONTE - Futbalisti Kolumbie si v predstihu zaistili postup do štvrťfinále Copa América. V noci na štvrtok zdolali Katar 1:0 a so šiestimi bodmi na konte ich už nikto nemôže obrať o prvé miesto v B-skupine. V druhom stretnutí Argentína iba remizovala s Paraguajom 1:1, bod pre "Albicelestes" zariadil Lionel Messi z jedenástky.

Kolumbia bola po predošlom víťazstve 2:0 nad Argentínou vo výhodnej pozícii, proti ázijskému šampiónovi sa však dlho strelecky trápila. Suchoty "Los Cafeteros" ukončil až v 86. minúte útočník Atalanty Bergamo Duvan Zapata, ktorý si nabehol na center Jamesa Rodrigueza a umiestnenou hlavičkou nedal šancu brankárovi Kataru.

Argentína nastupovala na duel s Paraguajom s nožom na krku a od 37. minúty prehrávala po góle Richarda Sáncheza. O vyrovnanie sa v 57. minúte postaral Messi, útočník FC Barcelona s prehľadom premenil jedenástku nariadenú za ruku Ivana Pirisa vo vlastnom pokutovom území. O päť minút neskôr na opačnej strane ihriska Nicolas Otamendi nedovoleným zákrokom poslal k zemi Derlisa Gonzáleza a rozhodca ukázal na biely bod. Paraguajčan však ponúknutú príležitosť nevyužil, jeho slabú prízemnú strelu k ľavej žrdi zneškodnil Franco Armani.

Paraguaj má pred posledným kolom postupové tromfy vo vlastných rukách, v prípade víťazstva nad Kolumbiou sa do štvrťfinále prebojuje z druhého miesta. Argentína musí zdolať Katar a dúfať v pomoc Kolumbie, pravda, so štyrmi bodmi na konte sa môže celkom reálne dostať do vyraďovacej fázy aj ako jeden z dvoch najlepších tímov z tretích miest v základných skupinách.