Obchod v stovkách miliónov: Pánikova Arizona má nového majiteľa

Tím Arizona Coyotes má nového majiteľa
Tím Arizona Coyotes má nového majiteľa

LAS VEGAS - Novým majoritným vlastníkom klubu NHL Arizona Coyotes sa stal Alex Meruelo. Vo funkcii ho v stredu schválila Rada guvernérov zámorskej hokejovej profiligy, ktorá tak odobrila predaj organizácie sídliacej v Glendale.

Očakáva sa, že k skompletizovaniu celej transakcie dôjde v júli, pričom doterajší majiteľ Andrew Barroway si v tíme udrží minoritný, päťpercentný podiel. Pred jej zavŕšením bol potrebný súhlas Rady guvernérov, ktorý bol jednohlasný. Odhadovaná cena organizácie je 290 miliónov amerických dolárov.

Komisár súťaže Gary Bettman opäť vyjadril presvedčenie, že "kojoti" potrebujú novú modernú arénu, ideálne v metropolitnej oblasti Phoenixu. Vedenie NHL dúfa, že Meruelo bude schopný zaistiť dohodu pre výstavbu novej haly. Tá je prioritou ligy, a podľa slov Bettmana je aj prioritou nového majiteľa. "Je odhodlaný postaviť novú arénu na tom správnom mieste tak, aby to tam fungovalo," citovala Bettmana agentúra AP.

"Myslím si, že kombinácia okolností bola dlho proti tomuto klubu. Zdá sa, že teraz je správny čas. Viem, že pán Meruelo je motivovaný a verím, že to bude fungovať," povedal zástupca komisára NHL Bill Daly. Arizona v predošlom ročníku NHL obsadila v Západnej konferencii deviate miesto, pričom ju od postupu do play-off delilo päť bodov. Aktuálne je súčasťou Pacifickej divízie, ale od sezóny 2021/2022 sa pre rozšírenie súťaže o Seattle "presunie" do Centrálnej divízie.


Tagy: Gary Bettman Arizona Coyotes Alex Meruelo

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka NHL
Zdroj:
TASR, SITA, športky
Foto:
SITA/AP

DISKUSIA