Vyšetrovanie Salovej smrti pokračuje: Polícia vypočula muža, ktorý mal pôvodne pilotovať lietadlo

Emiliano Sala
Emiliano Sala

LONDÝN - Britská polícia v súvislosti so smrťou argentínskeho futbalistu Emiliana Salu zadržala a neskôr aj prepustila 64-ročného muža, ktorý údajne nesie podiel na leteckej tragédii nad Lamanšským prielivom. Podľa britských médii ide o Davida Jendersona, ktorý mal pôvodne viesť lietadlo, ale namiesto seba údajne ponúkol túto prácu nedostatočne kvalifikovanému a neskúsenému Davidovi Ibbotsonovi.

"V stredu 19. júna zadržali 64-ročného muža z oblasti Severného Yorkshiru, ktorý je podozrivý zo zabitia nezákonným konaním," uviedol vo svojom vyhlásení inšpektor Simon Huxter z dorsetskej polície. Doplnil však, že muž pri vyšetrovaní spolupracuje, preto ho prepustili z vyšetrovacej väzby.

Argentínsky futbalista Emiliano Sala bol na palube lietadla, ktoré 21. januára 2019 odletelo z francúzskeho Nantes a smerovalo do waleského Cardiffu. Pri ostrove Guernsey stroj zmizol z radarov a našli ho až o necelé tri týždne pod morskou hladinou, vo vraku bolo aj telo Argentínčana. Telo pilota stále nenašli.

Koncom apríla zomrel aj futbalistov otec Horacio Sala, ktorý vo veku 58 rokov podľahol infarktu srdca.


Tagy: Emiliano Sala David Jenderson

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka Ligue 1
Zdroj:
SITA
Foto:
Profimedia

DISKUSIA