Prestížna Tour bez ďalšej cyklistickej hviezdy: Slávne preteky vynechá aj víťaz Giro d'Italia 2017

Tom DumoulinTom Dumoulin Zdroj: SITA/AP - Alessandro Di Meo

PARÍŽ - Holandský cyklista Tom Dumoulin z Tímu Sunweb vynechá pre zranenie kolena tohtoročnú Tour de France. Víťaz Giro d'Italia 2017 podstúpil v nedeľu ľahký operačný zákrok, počas ktorého mu z kolena vybrali štrk, ktorý spôsoboval zápal. Ide o dôsledok pádu v 5. etape tohtoročného Gira, pre ktorý napokon z podujatia odstúpil.

"Minulý mesiac bol pre mňa nesmierne náročný. Po tom, ako som musel odstúpiť z Gira, som si chcel všetko vynahradiť na Tour. Tento týždeň bohužiaľ ukázal, že to vzhľadom na môj fyzický stav nie je reálne. Naozaj som sa veľmi snažil dostať do potrebnej formy, no musím počúvať svoje telo a prestať sa upínať k nerealistickým cieľom," povedal pre web Sunwebu 28-ročný Dumoulin.

K situácii sa vyjadril aj tímový lekár Anko Boelens: "Čas nie je na našej strane. Z toho dôvodu je jediným logickým riešením poskytnúť Tomovi priestor na to, aby sa dal úplne do poriadku. Napriek jeho pevnej vôli a ambícii štartovať je preňho lepšie tentokrát Tour vynechať."

Po obhajcovi prvenstva Froomovi, ktorý mal ťažkú ​​nehodu pred týždňom pri prechádzaní trasy časovky závodu Critérium du Dauphiné a v rýchlosti cez 50 km/h vrazil do domu, tak slávna Tour príde o ďalšiu veľkú postavu. 
 

Viac o téme: Tour de France Chris Froome Tom Dumoulin Sunweb
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: SITA/AP - Alessandro Di Meo
  • Zdroj: TASR, športky

Súvisiace články