Fury sa v Česku podelil o svoj životný príbeh: Bol som veľmi sexy a teraz som ešte viac!

Tyson Fury
Tyson Fury

PRAHA - Druhú kariéru, ktorú si chce viac užívať, prežíva bývalý boxerský majster sveta v ťažkej váhe Tyson Fury. Brit priletel na deň do Česka, aby sa podobne ako vlani Mike Tyson podelil s fanúšikmi o svoj životný príbeh.

"Pred piatimi rokmi som bol veľmi veľmi sexy a teraz som ešte viac. Vyzerám dobre a dobre hovorím. Mám charizmu," hovoril o sebe tridsaťročný Fury na stretnutí s médiami, keď odpovedal na otázku, aký bol v dobe svojej najväčšej slávy a teraz.

Fury v novembri 2015 ukončil dlhoročnú nadvládu Ukrajinca Vladimira Klička a stal sa majstrom sveta organizácií WBA, IBF, WBO a IBO. Potom ale s boxom skončil a o všetky tituly prišiel. Do ringu sa vrátil vlani po 31 mesiacoch, počas ktorých bojoval s psychickými ťažkosťami a nadváhou. V nedeľu urobil v súboji doteraz neporazených profesionálnych boxerov krátky proces s Nemcom Tomom Schwarzom.

"Toto je moja druhá kariéra," má jasno, ako nazvať svoj úspešný návrat. "Predtým som to bral ako biznis, trhal sa o pásy, teraz si to chcem viac užívať," uviedol.

Dostať sa znovu do formy nebolo pre Furyho ľahké. Od roku 2016 bol na dva roky suspendovaný za doping a počas nútenej pauzy sa liečil z psychických problémov a zo závislosti na liekoch a drogách. "Vrátil som sa z temných miest," povedal v českej metropole, ale viac ich nešpecifikoval. "Bola to veľká výzva, tá najťažšia v živote, pretože proti mne nestál súper v ringu, ale bojoval som sám so sebou," vyznal sa Fury.

Čierne obdobie má evidentne za sebou a svojím príbehom chce inšpirovať. A pred sebou má výzvu. Myslí na odvetu s Deontayom Wilderom. Vlani v decembri skončil ich zápas v Los Angeles remízou, po ktorej Američan zostal šampiónom.

Už majú podpísanú zmluvu a Fury v Prahe potvrdil dohady, že by sa malo boxovať začiatkom budúceho roka. "Áno, ale nesmiem o podmienkach hovoriť. Kontrakt má päťsto strán a sú to väčšinou Wilderove požiadavky," smial sa Fury a vie, ako by mal tentoraz zápas dopadnúť. "Jeden alebo druhý musíme vyhrať KO."

Jeho najslávnejším zápasom je triumf nad Kličkom. Odveta s Wilderom podľa neho môže byť lepšia. "To najlepšie vo svete boxu," očakáva. Aj keby si mohol vybrať súpera z histórie, nechcel by za soka Mikea Tysona, Muhammada Aliho ani George Foremana, ale Wildera. "Je z mojej éry, bude to najväčší duel všetkých čias," povedal Fury.

V Prahe stihol zjesť bravčové koleno, zalial ho plzeňským pivom, prešiel si Pražský hrad a videl orloj. Zdržal sa do rána a odletel. Ďalší súboj má v pláne 5. októbra, ale súper nie je oficiálne potvrdený. Špekuluje sa, že ním bude Američan Jarrell Miller.

Tak či onak, Fury sa na neho bude pripravovať inšpirovaný manželkou Paris. "A odpočinkom s rodinou a piatimi deťmi. To je najlepší relax," vyhlásil.


Tagy: Mike Tyson Tyson Fury Deontay Wilder

Zdroj:
ČTK
Foto:
SITA/AP - John Locher, TASR/AP

DISKUSIA