Hrbatého chlapcov čaká veľký zápas, Bratislava sa teší na Švajčiarov: Príde aj Federer?

Roger Federer by mohol posilniť Švajčiarsko
Roger Federer by mohol posilniť Švajčiarsko

BRATISLAVA - Slovenskí tenisti odohrajú stretnutie I. skupiny euro-africkej zóny Davisovho pohára so Švajčiarskom (13. a 14. septembra 2019) na antuke AXA arény NTC v Bratislave. Voľbu povrchu potvrdil Slovenský tenisový zväz v piatok na svojej oficiálnej webstránke.

Nomináciu na zápas so Švajčiarskom určí slovenský kapitán Dominik Hrbatý 3. septembra. Švajčiarsko sa môže pochváiť fantastickým tímom na čele s legendárnym Rogerom Federerom. Zrejme najlepší tenista všetkých čias vyhral slávny Davisov pohár v roku 2014 a jeho reprezentačná kariéra je pravdepodobne na konci.

Všetko môže zvrátiť budúcoročná olympiáda v Tokiu. V prípade, že rodák z Bazileja plánuje účasť pod piatimi kruhmi, musí sa predstaviť v národnom tíme helvétov. Bratislavské stretnutie môže predstavovať ideálnu daviscupovú rozlúčku čoskoro 38-ročnej legendy. V tíme Švajčiarska by mohol nastúpiť aj trojnásobný grandslamový šampión Stan Wawrinka. Víťaz súboja postúpi do kvalifikácie o finálový turnaj, ktorá je na programe na jar 2020. 


Tagy: Dominik Hrbatý Slovensko Švajčiarsko

Zdroj:
TASR, športky
Foto:
TASR/AP/Michel Euler

DISKUSIA