VIDEO Albion je opäť na kolenách: Mladí Rumuni hrali ako z partesu, gólostroj slávnych mien!

Fikayo Tomori a George PuscasFikayo Tomori a George Puscas Zdroj: SITA/AP/Alessio Tarpini

CESENA - Aj vo svojom druhom zápase na majstrovstvách Európy futbalistov do 21 rokov rumunský tím nastrieľal štyri góly a postaral sa výhrou 4:2 nad Anglickom o ďalšie prekvapenie. Všetky góly padli pri prestrelke v záverečnej štvrťhodine. Medzi strelcov sa zapísal aj syn rumunskej legendy Gheorgheho Hagiho, Ianis, ktorý skóroval aj v úvodnom zápase pri víťazstve 4:1 nad Chorvátskom.

Rumunov poslal do vedenia v 76. minúte nositeľ iného slávneho futbalového mena George Puscasu, útočník Palerma rovnako ako v dueli s Chorvátskom otvoril skóre z penalty. Na vyrovnanie Angličanov odpovedal v 85. minúte dvadsaťročný Hagi, ale vedenie zverencom Mirela Radoieho opäť dlho nevydržalo.

Anglicku priblížil prvý bod na turnaji striedajúci útočník Tammy Abraham z Chelsea, ale potom zaúradoval iný náhradník. Florinel Coman najprv vystrelil z diaľky k ľavej tyči a brankár Manchestru United Dean Henderson loptu neudržal v rukaviciach, v nastavenom čase sa potom za ďalší strelou stredopoliara FCSB (bývalá Steaua) len otočil.

Svoj druhý zápas na turnaji v Taliansku a San Maríne vyhralo v skupine C Francúzsko, ktoré vďaka gólu útočníka Moussu Dembelého z 8. minúty porazilo Chorvátsko najtesnejším gólovým rozdielom.

Anglicko - Rumunsko 2:4 (0:0)
Góly: 79. Gray, 87. Abraham -  89. a 90.+3 Coman, 76. Puscas (z 11 m), 85. Hagi

Francúzsko - Chorvátsko 1:0 (1:0)
Gól: 8. Dembelé

Viac o téme: Anglicko Rumunsko Majstrovstvá Európy futbalistov do 21 rokov