Dojemný príbeh draftovej jednotky: Matka obetovala svoje sny pre tie moje...

Draftová jednotka NBA Zion Williamson
Draftová jednotka NBA Zion Williamson

NEW YORK - Američan Zion Williamson sa stal draftovou jednotkou basketbalovej NBA v roku 2019. Počas slávnostného galavečera v brooklynskom Barclays Centre si ho vybrali zástupcovia klubu New Orleans Pelicans. Williamson je považovaný za obrovský talent, ktorý by mohol ísť v šlapajach Anthonyho Davisa. Toho si New Orleans vybralo z prvého miesta draftu v roku 2012.

"Ľudia hovorili, že pravdepodobne budem jednotkou draftu, ale nemôžete to vedieť pokiaľ sa to nestane. Keď som počul moje meno dokázal som udržať slzy a potriasť rukou komisárovi. Pri rozhovore, keď stála veľa mňa moja mama, sa ma však zmocnili emócie. Mama pre mňa obetovala veľa. Chcem jej poďakovať, pretože bez nej by som tu dnes nebol. Obetovala svoje sny pre tie moje," vyjadril sa Williamson.

Zion Williamson dostal meno podľa biblického miesta Mount Zion, ktoré sa nachádza blízko Jeruzalemu. Jeho rodičia sa rozviedli keď mal päť rokov, no jeho matka si následne vzala bývalého basketbalistu Leeho Andersona. Voľbu draftu sledovali na námestí v New Orleans tisícky fanúšikov klubu, pričom množstvo z nich malo transparenty s menom Zion.

Na adresu draftovej jednotky sa vyjadril aj viceprezindent klubu z New Orleans David Griffin. "Je to 18-ročný chlapec, ktorý sa tento rok bude učiť ako hrať basketbal v NBA. Všetko, čo od teraz urobíme bude smerované k dlhodobému úspechu. Neprišiel zachrániť klub a nemusí sa starať o štatistiky alebo individuálne ocenenia. Pridal sa k našej rodine a všetko čo chce robiť je vyhrávať zápasy," vyjadril sa na tlačovej konferencii Griffin.

Zion Williamson má za sebou vydarenú sezónu na univerzite Duke. V americkej univerzitnej súťaži NCAA dosiahol v 33 stretnutiach priemer 22,6 bodu na zápas, pričom si udržal 68-percentnú streľbu z hry. Stal sa najlepším hráčom konferencie ACC a zároveň najlepším nováčikom. Okrem toho ako prvý hráč v histórii prestížneho turnaja NCAA dosiahol v zápase aspoň 25 bodov, 10 doskokov a štyri asistencie.


Tagy: New Orleans Pelicans Zion Williamson

Zdroj:
SITA
Foto:
SITA/AP/Gerald Herbert; Video: Youtube

DISKUSIA