Do boja proti Šatanovi s týmto plánom: Unikli informácie, s čím chce presvedčiť kluby!

Dárius Rusnák, Jaromír Šmátrala a Miroslav Šatan
Dárius Rusnák, Jaromír Šmátrala a Miroslav Šatan

BRATISLAVA - Starý prezident končí, jeho miesto by chcela zaujať trojica kandidátov. Všetci majú čo ponúknuť, ale vyhrať môže iba jeden. Najviac žiari meno Miroslava Šatana, ktorému v boji o post prezidenta SZĽH konkuruje Dárius Rusnák a Jaromír Šmátrala.

Zatiaľ čo meno Miroslava Šatana sa v médiách objavuje často, predseda Dozornej rady SZĽH Smátrala je pre verejnosť menej známy kandidát. Napriek tomu svoju kandidatúru nevzdáva a dva dni pred voľbami sa snažil presvedčiť predstaviteľov klubu prostredníctvom listu, v ktorom odhalil témy, ktorým sa chce primárne venovať a slovenský hokej posunúť ďalej. Hoci Richard Lintner vyzval kandidátov, aby sa vzdali a radšej spojili sily so Šatanom, ktorý má najväčšie šance na triumf, Šmátrala sa nechystá hodiť flintu do žita. Má totiž veľkú podporu klubov, ktoré chcel listom ubezpečiť, že svoju kandidatúru nevzdá.

"Posledné roky, ale najmä posledné týždne sme strávili spolu v debatách ako systémovo
a efektívne nastaviť fungovanie nášho zväzu tak, aby sa slovenský hokej stabilne rozvíjal a opäť sa dostal medzi svetovú špičku. Viete, že som hokej aktívne hrával a o to horšie vnímam, čo všetko sme za posledné roky zanedbali a premeškali," 
písalo sa v úvode listu, ktorým sa Šmátrala prihovoril zástupcom klubov a snažil sa ich nakloniť na svoju stranu. V jeho závere vyjadril rešpekt pred svojimi súpermi a pripomenul ambíciu vrátiť slovenský hokej na vrchol: "Vážim si mojich súperov, sú to legendy slovenského hokeja. Ja vám ponúkam odbornosť, skúsenosti a najmä tvrdú prácu. Verím, že spoločnými silami dokážeme vrátiť slovenský hokej medzi svetovú špičku."

V liste ďalej prezradil, že sa chce primárne venovať týmto témam: "Systémová podpora mládeže od 6 rokov, viac financií pre kluby, znovuzrodenie mandátnych trénerov, duálne stredné odborné školy, rekonštrukcia zimných štadiónov a výstavba nových."


Tagy: Jaromír Šmátrala

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka slovenskej Tipsport Extraligy
Zdroj:
športky
Foto:
koláž - TASR/Michal Svítok/Dano Veselský, hockeyslovakia

DISKUSIA