V Štúdiu Športiek s úspešnou a sympatickou vicemajsterkou sveta: Vždy som bola za prirodzenú cestu

Emília Rujáková v Štúdiu Športiek
Emília Rujáková v Štúdiu Športiek

BRATISLAVA - Do našeho Štúdia Športiek zavítala úspešná a sympatická vicemajsterka sveta v asociácií WABA v disciplíne bikini fitness Emília Rujáková, ktorá nám prezradila aké boli jej začiatky, ale aj to, čím si v kariére prešla a čo ju čaká. Emília nám tiež odkryla viacero zaujímavostí zo zákulisia jej prípravy na "deň D", v ktorom sa postaví pred porotu.

V tomto športovom odvetví musíte kontrolovať najmä sám seba, Emília Rujáková o tom rozhodne vie viac ako dosť. Ani ju totiž neminuli výkyvy formy, ktoré súvisia so stravovaním. Úspešnej športovkyni sme sa pýtali najmä na doping, ktorý po novom šokoval fanúšikov cyklistiky, alebo olympizmu. V kulturistike a fitness by sme však túto formu podpory rozhodne očakávali.

"Ja som začínala v naturálnej kulturistike, tam nemôžeš ísť na dopingu. Vo WABA to funguje trošku inak, v tejto federácii je to „kvázi povolené“. Neodsudzujem to, ak je to v zdravej miere. No u žien je to u mňa nepochopené, u chlapov mi to až tak nevadí. Ja osobne som bola vždy výlučne za prirodzenú cestu," prezradila Emília Rujáková.

Ambíciou nádejnej Slovenky, ktorá to už teraz dotiahla ďaleko je zisk najcennejších kovov v disciplíne bikini fitness v organizácii IFBB. Pýtali sme sa jej tiež na radu pre našich čitateľov, ktorí by sa tiež chceli venovať kulturistike a fitness. "Moja rada je ak chce človek začať, tak musí niečo zmeniť hlavne vo svojej hlave. Následne je podstatné nájsť odborníka, je totiž dôležité nielen trénovať, ale hlavne správne trénovať."

Ako sa k tomuto športu Emília Rujáková dostala, kto jej na tejto strastiplnej ceste pomáhal, kto je jej športovým vzorom, s čím všetkým sa musí potĺkať, to sa dozviete v našom VIDEU nižšie.


Tagy: IFBB Robert Kmeťo Štúdio Športiek Emília Rujáková WABA

Zdroj:
športky
Foto:
sportky.sk; Video: sportky.sk

DISKUSIA