Kohút pri slovenskom hokeji nekončí: Bývalý prezident na zväze s novou funkciou

Na snímke vľavo nový prezident SZĽH Miroslav Šatan a vpravo bývalý prezident a nový člen výkonného výboru SZĽH Martin KohútNa snímke vľavo nový prezident SZĽH Miroslav Šatan a vpravo bývalý prezident a nový člen výkonného výboru SZĽH Martin Kohút Zdroj: TASR - Pavel Neubauer

BRATISLAVA - Novým prezidentom Slovenského zväzu ľadového hokeja (SZĽH) sa stal Miroslav Šatan. Rozhodli o tom delegáti stredajšieho Kongresu SZĽH, ktorí ho už v 1. kole tajnej elektronickej voľby podporili nadpolovičnou väčšinou 229 hlasov (69,8 percenta). Zdolaný protikandidát Jaromír Šmátrala dostal 99 hlasov.

Šatan vo funkcii nahradil Martina Kohúta, ktorý viedol zväz od roku 2016. Okrem prezidenta hlasovali delegáti aj o ďalších členoch volených do orgánov SZĽH vrátane Výkonného výboru a odborných komisií. Už v 1. kole zvolili za nových členov VV SZĽH Michala Handzuša (231 hlasov) a Martina Kohúta (179), ktorí získali potrebnú nadpolovičnú väčšinu. O menách ďalších piatich členov rozhodovali delegáti hlasovaním v 2. kole. Funkčné obdobie šéfa SZĽH i ďalších členov by malo podľa Stanov SZĽH trvať do roku 2022.

Viac o téme: Michal Handzuš SZĽH Martin Kohút
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: TASR - Pavel Neubauer
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články