Veľká posila pod Zoborom: Nitra ulovila kanadského útočníka

Jesse Gabrielle
Jesse Gabrielle

NITRA - Novou posilou tipsportligového klubu HK Nitra sa stal kanadský útočník Jesse Gabrielle. Dvadsaťdvaročný hokejista bude pod Zoborom nosiť dres s číslom 63, informovala internetová stránka klubu.

Draftový výber Bostonu Bruins odohral na jeho farme v Providence (AHL) dokopy 25 zápasov. V minulej sezóne nastupoval v ECHL, predtým žiaril v juniorskej WHL. Momentálne hrá v rámci dovolenky aj austrálsku ligu, z tohto dôvodu sa k novému tímu pripojí až koncom augusta.

"Sme velmi radi, že sa Jesse stal naším hráčom. Veríme, že predvedie všetky aspekty hry, v ktorých vyniká. Teda strelecký potenciál, korčuľovanie, dôraz, drzý ťah na bránku, ale zároveň aj šikovnosť. Na Slovensko príde až koncom augusta, ale veríme, že s adaptáciou nebude mať problémy," povedal pre klubový web manažér HK Nitra Tomáš Chrenko. Okrem toho dodal, že na Slovensku už dlhšie žijúci Danill Fominych by sa po úspešnom zvládnutí maturity, ktorú absolvoval ako ruský občan, mal čoskoro stať držiteľom slovenského pasu, na čom sa už dlhší čas pracuje.


Tagy: HK Nitra Jesse Gabrielle

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka slovenskej Tipsport Extraligy
Zdroj:
TASR
Foto:
nhl.com

DISKUSIA