VIDEO Fenomén tejto doby, zámorie má oči na stopkách: Chystá sa prestup storočia?

Kevin Durant
Kevin Durant

GOLDEN STATE - Hviezdny basketbalista Kevin Durant nevyužije opciu vo výške 31,5 milióna dolárov, ktorá by ho na ďalšiu sezónu automaticky spojila s tímom Golden State, a stane sa v NBA nechráneným voľným hráčom. Podľa zámorských médií teraz so svojím manažérom zvažuje možnosti pre ďalšie pôsobenie v lige. Vylúčené ale nie je ani jeho zotrvanie v tíme Warriors. Trh s voľnými hráčmi sa otvorí v nedeľu.

Hoci si tridsaťročný Durant kvôli problémom s achilovkou zrejme nezahrá v celej budúcej sezóne, zostáva žiadaným želiezkom v ohni a veľký záujem verejne prejavili napríklad New York Knicks či Brooklyn Nets. O služby skúseného ostrostrelca ale stojí aj jeho doterajší klub. Na rozdiel od konkurentov, ktorých možnosti sú pravidlami obmedzené na maximálne štvorročnú zmluvu na 164 miliónov dolárov, môžu Warriors predložiť Durantovi päťročný kontrakt až na 221 miliónov.

Desaťnásobný účastník Zápasu hviezd Durant odohral v NBA už dvanásť sezón. Druhý hráč draftu z roku 2007 pôsobil aj v Seattli a Oklahome. S Golden State získal dva tituly a v uplynulej sezóne zaznamenal v 78 zápasoch v priemere 26 bodov, 6,4 doskoku a 5,9 asistencie. Zranil sa v piatom finálovom zápase proti Torontu, ktoré potom v ďalšom dueli spečatilo zisk titulu.

 


Tagy: NBA Kevin Durant Golden State Warriors

Zdroj:
ČTK
Foto:
SITA/Frank Gunn/The Canadian Press via AP; Video: YouTube/NBA

DISKUSIA