Senica loví v levíčej savane à la Eto'o či Milla: Volanie africkej divočiny!

Senica získala kamerunského mladíka Didibu
Senica získala kamerunského mladíka Didibu

SENICA - Káder slovenského futbalového klubu FK Senica posilnil Joss Didiba. Rodák z kamerunského mesta Douala podpísal s účastníkom najvyššej súťaže ročnú zmluvu s opciou na ďalšiu sezónu. Po piatich rokoch sa do Senice vrátil 21-ročný Denis Baumgartner.

"Som veľmi šťastný, že som podpísal kontrakt s týmto klubom, ktorý dáva príležitosť mladým hráčom," uviedol Didiba. "Tímu budem chcieť pomôcť po každej jednej stránke, zároveň chcem fanúšikom ukázať, čo dokážem. Viem zahrať na pozícii ofenzívneho záložníka, ak ma však tréner postaví na inú pozíciu, nebude to pre mňa problém," citoval slová 21-ročného stredopoliara oficiálny web fortunaligistu. Didiba, ktorý je zároveň držiteľ talianskeho pasu, strávil minulé roky na Apeninskom polostrove v tímoch AC Perugia Calcio, Ebolitana Calcio, SS Matera Calcio, akadémii Juventusu Turín a naposledy v ASD Troina.

Treťou letnou posilou senického klubu sa stal Denis Baumgartner. V roku 2014 odišiel do sveta ako talentovaný mladík, mal vtedy iba 16 rokov. Jeho kroky smerovali na Apeninský polostrov, kde si ho vyhliadla Sampdoria Janov. Terat sa Baumgartner vrátil do materského klubu, s ktorým podpísal dvojročný kontrakt.

Poslednú sezónu strávil mladý stredopoliar na Slovensku, v mužstve Dunajskej Stredy však veľa príležitostí nedostal. "Vraciam sa do Senice, kde to veľmi dobre poznám. V akadémii som strávil veľa rokov. Veľa vecí sa samozrejme odvtedy zmenilo, nič to ale nemení na tom, že sa na túto skúsenosť teším," povedal Baumgartner.

V uplynulých dvoch sezónach trápili talentovaného futbalistu viaceré zranenia, ktoré na určitý čas spomalili jeho futbalové napredovanie. "Čo sa týka mňa, potrebujem nabrať hernú prax, aby som sa mohol rozvíjať po futbalovej stránke. Stále môžem pôsobiť aj v reprezentácii do 21 rokov, čo je pre mňa veľmi dôležité. Veľmi by ma potešilo, keby sme prilákali čo najviac ľudí späť na tribúny. Aby to fungovalo, musíme predvádzať dobrý futbal," dodal pre klubový web.


Tagy: FK Senica Fortuna liga Joss Didiba

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka Fortuna ligy
Zdroj:
TASR
Foto:
fksenica.eu

DISKUSIA