Blahoslavení tí, ktorí veria v krásu svojich snov: Óda na radosť mladej šikulky (15), postaví sa idolu!

Cori Gauffová prepísala históriu
Cori Gauffová prepísala históriu

LONDÝN - Pätnásťročná školáčka Cori Gauffová sa zapísala do histórie slávneho Wimbledonu. Vo štvrtok úspešne zavŕšila trojkolovú kvalifikáciu ako vôbec najmladšia hráčka v profesionálnej ére.

Účasť na grandslame si talentovaná Američanka vybojovala vo veku 15 rokov a 122 dní. Na slávnej tráve si chcela zahrať proti svojmu idolu Serene Williamsovej alebo jej staršej sestre Venus, a sen sa jej splní. "Serena je dôvodom, prečo hrám tenis a prečo sa môj otec rozhodol dať mi raketu," prezradila Gauffová po úspešnej kvalifikácii v Roehamptone, kde v poslednom kole deklasovala dvakrát 6:1 Belgičanku Greet Minnenovú.

Súperku pre turnaj v All England Clube mala jasnú. "Keby som mohla hrať proti Serene alebo Venus ...," zamyslela sa víťazka juniorky na minuloročnom French Open, ktorá sa v 14 rokoch stala svetovou jednotkou tejto kategórie.

Los jej želanie splnil. Dcéra bývalého basketbalistu a atlétky nastúpi v prvom kole proti Venus - päťnásobnej wimbledonskej víťazke a krajanke, ktorá je staršiia o 24 rokov. Do wimbledonskej kvalifikácia dostala Gauffová divokú kartu a bude prvou pätnásťročnou účastníčkou hlavnej súťaže od Britky Laury Robsonovej v roku 2009.


Tagy: Serena Williamsová Venus Williamsová Wimbledon Cori Gauffová

Zdroj:
ČTK
Foto:
SITA/AP/Thibault Camus; Twitter/Wimbledon

DISKUSIA