VIDEO Čile si poradilo s Kolumbiou: Tretí titul Copa América za sebou majú na dosah

Hráči Čile sa radujú z úspešnej penalty proti KolumbiiHráči Čile sa radujú z úspešnej penalty proti Kolumbii Zdroj: SITA/AP Photo/Andre Penner

SAO PAULO - Futbalisti Čile postúpili do semifinále turnaja Copa América. Obhajcovia titulu v noci na sobotu zdolali vo štvrťfinále Kolumbiu 5:4 v jedenástkovom rozstrele po tom, ako sa duel v riadnom hracom čase skončil bez gólov. V tejto fáze kontinentálneho šampionátu sa nehralo predĺženie. Čile si zahrá o finále proti víťazovi sobotného zápasu Uruguaj - Peru (21.00 SELČ).

Kolumbia skončila na turnaji bez toho, aby inkasovala gól. Čiľania síce našli recept na jej obranu dvakrát, ale v oboch prípadoch po konzultácii s VAR hlavný rozhodca Nestor Pitana góly neuznal. Najprv v 16. minúte bol Charles Aranguiz v tesnom ofsajde a v 70. minúte zásahu Artura Vidala predchádzala ruka prihrávajúceho Guillerma Maripana. Čile nedokázalo zužitkovať svoju dominanciu v dueli. V rozstrele boli oba tímy stopercentné až do piatej série, potom William Tesillo netrafil bránku a Alexis Sanchez rozhodol o postupe do semifinále. Čile tak živí nádej na zisk tretieho titulu na Copa América za sebou.

Do semifinále sa dostala aj Argentína. V piatkovom štvrťfinálovom dueli v Riu de Janeiro zdolala Venezuelu 2:0. V boji o postup do finále sa stretne v šlágri juhoamerického šampionátu s domácu Brazíliou.

Zverencom trénera Lionela Scaloniho vyšiel vstup do zápasu, keď sa už po 10 minútach ujali vedenia zásluhou Lautara Martineza. Štvrťhodinu pred koncom pridal poistku striedajúci Giovani Lo Celso, ktorý bol v tom momente na trávniku iba šesť minút. Argentína naposledy vyhrala Copu v roku 1993. Celkovo má na konte 14 triumfov, o jeden menej ako rekordér z Uruguaja.