Polášek mal našliapnuté na veľký titul: Finálová STOPKA, no skvelá generálka pred Wimbledonom

Filip PolášekFilip Polášek Zdroj: TASR/Martin Baumann

ANTALYA - Slovenský tenista Filip Polášek a Chorvát Ivan Dodig neuspeli vo finále štvorhry na turnaji ATP v tureckej Antalyi. V sobotňajšom súboji o titul nestačili na izraelsko-novozélandsku dvojicu Jonathan Erlich, Artem Sitak, s ktorou prehrali 3:6, 4:6 za 76 minút.

Tridsaťtriročný Polášek nepridal do svojej zbierky dvanástu deblovú trofej z okruhu ATP, naopak pripísal si na konto štrnáste neúspešné finále. Rodený Zvolenčan čaká na turnajové prvenstvo vo štvorhre od roku 2013, keď v marockej Casablance uspel po boku Rakúšana Juliana Knowla.

Na tureckej tráve mali od začiatku herne navrch Erlich so Sitakom, ktorí v prvom sete rýchlo viedli 3:0 a výhodu brejku si udržiavali až do jeho záveru. Druhé dejstvo prinieslo oveľa vyrovnanejší priebeh. V úvodných ôsmich hrách diváci nevideli brejkbal, ale v deviatom geme prišiel zlomový moment. Polášek s Dodigom ponúkli súperom len druhý brejkbal v sete a tí ho využili. Izraelsko-novozélandské duo následne nezaváhalo pri vlastnom servise a získalo druhý spoločný titul.

Polášek sa najbližšie predstaví vo Wimbledone. Na kurtoch All England Clubu bude opäť vo štvorhre spolupracovať s Dodigom. V prvom kole čaká na slovensko-chorvátsku dvojicu domáci britský pár Jamie Murray, Neal Skupski.

Jonathan Erlich, Artem Sitak (Izr./N. Zél.) - Ivan Dodig, Filip Polášek (Chor./SR) 6:3, 6:4 za 76 minút

Viac o téme: Filip Polášek Ivan Dodig ATP Antalya