K prestupu Stocha stačil jediný podpis: HOTOVO, Slávia vyriekla definitívny ortieľ!

Miroslav StochMiroslav Stoch Zdroj: TASR/Pavel Neubauer

PRAHA - Slovenský futbalový reprezentant Miroslav Stoch by mal čoskoro skompletizovať prestup z českej Slavie Praha do gréckeho klubu PAOK Solún. Nitriansky rodák v piatok neodcestoval so "zošívanými" na sústredenie do Rakúska a namiesto toho odišiel rokovať o novej zmluve. Podľa portálu sport.tn.nova.cz má Slavia získať za produktívneho krídelníka čiastku vo výške 1,5 milióna eur.

"Na doporučenie trénerov a športového úseku klubu som podpísal prestupovú zmluvu hráča Miroslava Stocha do klubu PAOK Solún. Vzal som do úvahy vážne osobné dôvody na strane hráča. Je to neplánovaný prestup, ale sú situácie, kedy je treba niekomu vyjsť v ústrety. Budeš mi na ihrisku veľmi chýbať," uviedol prostredníctvom sociálnej siete Twitter predseda predstavenstva Slavie Jaroslav Tvrdík, ktorý ešte k téme doplnil: "Som otvorený človek, ale Miňov transfer ďalej komentovať nebudem. Hlavným motívom pre hráča a klub neboli peniaze. Všetci sme Miňa mali radi, prajeme mu veľa šťastie a budeme spomínať na futbalovú radosť, ktorú u nás zanechal."

Dvadsaťdeväťročný Stoch prišiel do Slavie v auguste 2017. V jej drese absolvoval 88 súťažných zápasov, v ktorých strelil dvadsať gólov a na ďalších devätnásť prihral. S Pražanmi získal v uplynulej sezóne majstrovský titul a mužstvu dvakrát dopomohol k pohárovému triumfu. Kvalitné výkony v českej metropole pomohli šikovnému krídelníkovi aj k návratu do národného tímu Slovenska.

Solún nie je pre Stocha neznámym miestom, pretože v PAOK strávil kompletnú sezónu 2013/14. S popredným gréckom tímom si zahral v skupinovej aj vyraďovacej fáze Európskej ligy, no netešil sa zo žiadnej trofeje. V 46 súťažných stretnutiach desaťkrát skóroval a rovnaký počet gólov pripravil. Solúnčania v minulom ročníku jasne ovládli tabuľku tamojšej najvyššej súťaže, keď v 30 ligových dueloch nenašli premožiteľa.

Odchovanec nitrianskeho futbalu strávil väčšinu doterajšej kariéry v zahraničí. Z londýnskej Chelsea postupne zamieril do holandského Twente Enschede, tureckého Fenerbahce Istanbul, gréckeho PAOK Solún, tureckého Bursasporu, českej Slavie Praha a jednu sezónu pôsobil aj v Al-Aine zo Spojených arabských emirátov.

Viac o téme: Miroslav Stoch PAOK Solún Slávia Praha
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: TASR/Pavel Neubauer
  • Zdroj: SITA

Súvisiace články