ONLINE Vyťahujte teplomery, NHL zachvátila horúčka: V hre aj Slováci Pánik, Sekera a spol.

Trh s voľnými hráčmi prináša zaujímavé mená
Trh s voľnými hráčmi prináša zaujímavé mená

NEW YORK - NHL nikdy nespí a v týchto dňoch to platí stonásobne. V najprestížnejšej hokejovej lige sveta sa otvára trh s voľnými hráčmi, čo znamená ošiaľ, pritom sa ani nerozhoduje na ľade. Fanúšikovia nedočkavo prezerajú účty najoverenejších a najdôveryhodnejších novinárov z odvetvia, sledujú relácie, čítajú najhorúcejšie špekulácie, aby sa dozvedeli novinky. Brána sa roztvorí v pondelok o 18:00 nášho času, na východnom pobreží Spojených štátov bude pravé poludnie. Sledujte exkluzívny ONLINE prenos na Športkách, ktorý vám minútu po minúte prinesie to najdôležitejšie, čo sa práve odohráva za veľkou mlákou.

8:30 POTVRDENÉ! Joe Sakic myslí útok na Stanleyho pohár naozaj veľmi vážne. Generálny manažér Colorada sa počas prvého dňa činil v oblasti podpisov a pridal k tomu aj výmenu. Avalanche obetovali dvojicu Tyson Barrie, Alexander Kerfoot a výber v šiestom kole draftu 2020 za Nazema Kadriho, Calle Rosena a treťokolovú voľbu v 2020. 

Zisk Kadriho ohodnotil týmito slovami: "Nazem (Kadri) je overený strelec a divoký súťaživec, ktorý hrá vo všetkých herných situáciách. Je pod kontraktom najbližšie tri sezóny, okamžite sa zaradí do našej druhej formácie ako center a vylepší našu hĺbku tímu pri skórovaní."

 

 

8:27 POTVRDENÉ! Carolina a Petr Mrázek? Toto spojenie ostane platné ďalšie dve sezóny. Český brankár využil ponúknutú príležitosť a v bráne Hurricanes sa osvedčil. Tí sa mu za to odvďačili novým dvojročným kontraktom na 6,25 miliónov.

8:22 POTVRDENÉ! New York Islanders zabili dve muchy jednou ranou! Najskôr udržali kapitána Andersa Leeho, ktorého si zaviazali na sedem rokov za 49 miliónov dolárov. Následne vyriešili uvoľnený brankársky post, kam angažovali Semyona Varlamova. Tomu venovali štvorročnú zmluvu v hodnote 20 miliónov dolárov.

8:19 POTVRDENÉ! Vynikajúca sezóna v podaní brankára Robina Lehnera mu vyniesla lepšie podmienky. Švédsky brankár odchádza z New Yorku Islanders a na jeden rok si vyskúša farby Chicaga Blackhawks. "Islanders, ďakujem za fantastický rok, všetkým v organizácii želám to najlepšie," napísal Lehner na Twitteri. 

 

 

21:25 Situácia v NHL sa upokojila a šialený úvod pomerne výrazne ustál. ONLINE prenos sa pre dnešok končí. V prípade, že počas zvyšku večera a v noci pribudnú dôležité podpisy zmúv, budeme o nich informovať ráno. Nateraz ďakujeme za pozornosť a redakcia Športiek želá dobrú a ničím nerušenú noc! 

20:43 Montreal Canadiens práve podali offer-sheet na Sebastiana Aha z Caroliny. Znie na päť rokov s priemerným platom 8,454 milióna dolárov. Očakáva sa, že Hurricanes túto ponuku dorovnajú a Aha udržia vo svojich radoch. Hneď na úvod by však dostal podpisový bonus vo výške 11,3 milióna a prsne o rok 9,87. 

20:07 POTVRDENÉ! TOMÁŠ JURČO SI TĽAPOL S EDMONTONOM OILERS! 

20:01 Joe Pavelski sa dnes stal súčasťou ambiciózneho Dallasu a okomentoval to takýmito slovami: "Chceli sme cítiť, že tím je blízko víťazstiev. Stars sú tím, ktorý spĺňal mnoho našich požiadaviek. Zdá sa nám, že to je pre nás perfektné miesto." 

Jeho novým spoluhráčom sa stal aj Corey Perry, ktorý je tiež šťastný z príchodu do Texasu: "Dallas má všetko, čo hľadám pri hokejovom mužstve. Sú tesne pred niečím veľkým a výnimočným a chcem byť toho súčasťou. Preto som si vybral Dallas." 

19:57 Príchod Artemiho Panarina nenechal chladným ani legendárneho Henrika Lundqvista. Brankárska veličina New York Rangers okamžite privítala nového spoluhráča prostredníctvom Twitteru. 

 

 

19:54 POTVRDENÉ! Vegas sa dohodli s dvojicou útočníkov. Čech Tomáš Nosek podpísal ročnú zmluvu na milión dolárov, strelec Brandon Pirri by mal byť v klube o rok dlhšie a zarobiť 1,55 milióna. 

19:53 POTVRDENÉ! Útočník Wayne Simmonds si na rok vyskúša pôsobenie v New Jersey a táto skúsenosť mu prinesie rovných päť miliónov dolárov. 

 

 

19:43 POTVRDENÉ! Bývalý útočník Vegas či Philadelphie Pierre-Edouard Bellemare putuje na dve sezóny do Colorada Avalanche. Priemerná výška platu bude 1,8 milióna ročne. 

19:31 POTVRDENÉ! Útočník Colin Wilson sa nebude nikam sťahovať, v Colorade spečatil jednoročnú zmluvu za 2,6 milióna dolárov. 

19:19 POTVRDENÉ! Joe Pavelski definitívne opúšťa San Jose a stáva sa posilou Dallasu. Počas troch rokov v Texase by mal zarobiť 21 miliónov dolárov. Prvé dva roky zahŕňajú plnú klauzulu o nemožnosti výmeny bez Pavelskeho súhlasu, tretí rok má túto klauzulu modifikovanú kvôli blížiacemu sa rozširovaciemu draftu. 

 

 

19:06 POTVRDENÉ! Český útočník David Kämpf dostal od Chicaga dvojročné predĺženie kontraktu, ročne si príde na rovný milión amerických dolárov. 

19:03 POTVRDENÉ! SERGEI BOBROVSKI skutočne mieri na slnečnú Floridu. Panthers ho obdarili štedrým kontraktom - v teple strávi sedem sezón a zarobí si 70 miliónov. 

 

 

19:02 POTVRDENÉ! Joonas Doonskoi si podal ruku so zástupcami Colorada Avalanche a uzatvoril štvorročné spojenectvo, ktoré mu ročne priveje na účet 3,9 milióna dolárov. 

19:00 POTVRDENÉ! Tampa Bay skutočne získala brankára Curtisa McElhinneyho na dva roky za 2,6 milióna dolárov. 

18:57 POTVRDENÉ! Columbus Blue Jackets plátajú diery po odchádzajúcich útočníkoch. Na štyri sezóny si zaviazali švédskeho útočníka Gustava Nyquista. Počas tohto obdobia mu vyplatia 22 miliónov dolárov. 

18:43 POTVRDENÉ! Dobrí holubi sa vracajú na staré známe miesta. Fínsky útočník Valtteri Filppula uzavrel s Detroitom zmluvu na dve sezóny v celkovej výške šesť miliónov dolárov.

18:39 POTVRDENÉ! Matt Duchene je oficiálne hráčom Nashvillu. Iba za podpis zinkasuje 28 miliónov, ročne zarobí 10, 8, 10, 8, 9, 6 a 5 miliónov dolárov. 

18:36 POTVRDENÉ! Obranca Ryan Murray sa s Columbusom rozprával o trojročnej zmluve, napokon uzavrel dvojročný pakt. V prvej sezóne zarobí 4,5 a v druhej 4,7 milióna dolárov. 

18:32 POTVRDENÉ! Edmonton získal na rok brankársku jednotku v podobe 37-ročného Mikea Smitha. S bonusmi sa jeho plat môže vyšplhať na 3,75 milióna dolárov. 

18:27 POTVRDENÉ! Artemi Panarin je JAZDEC! V NY Rangers si behom siedmich rokov zarobí 81,5 milióna dolárov. 

18:17 POTVRDENÉ! Nórsky malý šikovníček Mats Zuccarello oficiálne zakotvil v Minnesote. Stan si rozloží po tom, čo súhlasil s päťročnou zmluvou za 30 miliónov dolárov. 

18:15 Obranca Jake Gardiner sa stále nerozhodol o tom, ktoré pôsobisko si vyberie pre pokračovanie v kariére. Interes o neho sa však zvýšil a uvažuje nad rôznymi scenármi. 

18:11 POTVRDENÉ! Corey Perry sa stáva hráčom Dallasu Stars. Ročná zmluva mu môže v prípade aktivovania všetkých bonusov vyniesť 3,25 milióna dolárov. 

18:05 Obmedzený voľný hráč Timo Meier je blízko novej zmluve (štyri roky a za celkových 24 miliónov dolárov) s doterajším zamestnávateľom San Jose Sharks. 

18:00 TRH S VOĽNÝMI HRÁČMI OFICIÁLNE OTVORENÝ!!!

17:56 POTVRDENÉ! Brandon Tanev odchádza z Winnipegu a upísal sa Pittsburghu Penguins na šesť rokov, priemerný plat 3,5 milióna dolárov. 

17:53 Ak Panarin skutočne zamieri k NY Rangers, ich mestský rival Islanders sa podľa všetkého pokúsia o udržanie kľúčového strelca a kapitána Andersa Leeho. 

17:48 ŠPEKULÁCIA!!! Všetko smeruje k tomu, že domácou arénou Artemiho Panarina bude od novej sezóny Madison Square Garden, v ktorej hrajú slávni New York Rangers. 

 

 

17:44 POTVRDENÉ! Connor Clifton bol síce jeden rok od trhu s voľnými hráčmi, no Boston sa s ním dohodol na novej trojročnej zmluve, začne platiť od sezóny 2020/21. Má hodnotu tri milióny dolárov. 

17:34 POTVRDENÉ! Detroit hlási posilu do obrany. Patrik Nemeth si bude obliekať dres Red Wings minimálne dve sezóny. 

17:23 Florida loví presne tak, ako znie ich názov. Panteri by sa mali posilniť o švédskeho zadáka Antona Stralmana, dohoda znie na tri roky za 16,5 milióna dolárov. 

17:15 Útočník Jimmy Vesey sa bude sťahovať. New York Rangers vymení za Buffalo Sabres. Práve Šable na neho pred pár rokmi vlastnili práva počas niekoľkých dní, no nakoniec sa ako voľný agent rozhodol zakotviť v Rangers. Buffalo obetovalo výber v treťom kole draftu 2021. 

17:05 ANDREJ SEKERA podpíše zmluvu s Dallasom Stars! Informoval o tom Elliotte Friedman, novinár z portálu Sportsnet, na svojom Twitteri. 

 

 

16:23 Calgary Flames budú mať nového gólmana. Cam Talbot by sa im mal zaviazať na jeden rok za 2,75 milióna dolárov. 

16:00 DO OTVORENIA TRHU ZOSTÁVAJÚ DVE HODINY!

15:25 Obranca Luke Schenn spečatí po otvorení trhu svoj osud. S Tampou Bay si tľapne na ročnom kontrakte za 700-tisíc dolárov. 

15:22 Ottawa sa nesnaží o žiadnu ťažkú a jagavú rybu, mala by však uzavrieť zmluvy s veteránom do obrany Ronom Hainseym a malým útočníkom Tylerom Ennisom. 

15:19 Jason Spezza sa o pár hodín upíše Torontu, ibaže sa o neho zaujímal aj iný kanadský tím. Pravoruký center viedol na začiatku leta diskusie aj s Ottawou, ale tie stroskotali na tom, že v tíme by nenašiel ideálne miesto.

15:17 Pittsburgh viedol diskusie s ostatnými mužstvami o uvoľnení priestoru pod platovým stropom, ale v týchto hodinách už nemajú takéto intencie. Primárnym cieľom je podpis útočníka do 3. či 4. formácie. 

15:15 Spojenie, ktoré by dnes mohlo uzrieť svetlo sveta, je silový útočník Micheal Ferland a Colorado Avalanche. 

15:12 Corey Perry si balí kufre a smeruje do Dallasu, avšak o jeho služby prejavilo aj Toronto. Leafs však mohli ponúknuť len obmedzenú finančnú čiastku z dôvodu napätého rozpočtu. 

15:08 Na novej zmluve sa zatiaľ nedokáže dohodnúť Sebastian Aho s Carolinou. Líder Hurricanes žiada päťročný kontrakt na 9,5 milióna ročne, zatiaľ čo Canes mu ponúkajú osemročný pakt s priemernou mzdou 7,5 milióna. 

15:03 Tampa Bay je vo vedúcej pozícii pri snahe o zisk voľného brankára Curtisa McElhinneyho. V minulej sezóne chytal za Carolinu Hurricanes v 33 zápasoch a priemerne obdržal 2,58 gólu na zápas pri úspešnosti zákrokov 91,2 %. 

14:59 Tri hodiny pred otvorením trhu má Panarin na stole ponuky od piatich klubov - Columbus, NY Islanders, NY Rangers, Florida a Colorado. Ponuka od Islanders by mala byť najlepšia, tá od Columbusu na 12 miliónov dolárov ročne bola už odmietnutá. Florida bude mať po ziskoch Bobrovskeho a Connollyho zase značne obmedzený priestor pod platovým stropom. Konečné slovo však ešte nepadlo. 

14:35 Bob McKenzie informuje, že Jason Spezza sa dnes stane hráčom Toronta za ligové minimum 700-tisíc dolárov. Spezza je rodákom práve z Ontaria, teda štátu, v ktorom sa nachádza Toronto. 

14:32 Colorado Avalanche absolvovali dobré diskusie s fínskym útočníkom Joonasom Donskoiom a čoskoro by sa mali dozvedieť, či rozhovor povedie k podpisu zmluvy. Klubový manažment chce tiež zistiť, aká situácia panuje okolo Colina Wilsona. Americký útočník odohral posledné dva ročníky práve za Colorado a dnes mu vyprší kontrakt. 

14:15 Medzi Torontom a Mitchellom Marnerom (obmedzený voľný hráč - RFA) prebehli včera výraznejšie agresívne rokovania. Strany zatiaľ nedospeli k dohode, no troj alebo päťročná zmluva by mhola byť pre Marnera ideálom. 

14:10 POTVRDENÉ! Toronto Maple Leafs vymenia Nikitu Zaitseva spolu s Connorom Brownom a Michaelom Carconem do Ottawy za Codyho Ceciho, Bena Harpura, Aarona Luchuka a dosiaľ nezverejnený výber v drafte 2020. 

 

 

13:46 Okolo Artemiho Panarina stále vyskakujú určité nejasnosti. Islanders mu môžu ponúknuť iba sedemročnú zmluvu, avšak sa podujali na snahu získania práv na Panarina. Ak by sa im to podarilo, mohli by ruskému útočníkovi ponúknuť aj osemročný kontrakt. 

12:30 Dočká sa obec zvaná NHL po šiestich rokoch tzv. offer sheetu? Ide o ponuku kontraktu pre obmedzeného voľného hráča, a teda muža, na ktorého stále vlastní práva jeho predošlý tím a v prípade ponuky od iného klubu ju môže dorovnať.

Dnes na tento trh vstúpia obrovské veličiny - Mitch Marner (94 bodov v poslednej sezóne), Brayden Point (92), Mikko Rantanen (87), Sebastian Aho (83), Matthew Tkachuk (77), Timo Meier (66), Kyle Connor (66), Brock Boeser (56), Patrik Laine (50) či Zach Werenski (44). Posledným hráčom, ktorý podpísal offer sheet, bol Ryan O'Reilly, aktuálny držiteľ Conn Smythe Trophy pre najužitočnejšieho hráča play-off.

12:25 Ryan Hartman sa znovu sťahuje, dnes večer by sa mal pridať k organizácii Minnesota WIld, podpíše s ňou dvojročnú zmluvu v celkovej výške 3,8 milióna dolárov. 

12:20 Na trh teoreticky vstupuje aj tvrdý švédsky bek Niklas Kronwall, ktorý má však iba dve možnosti. Buď mu jeho značne opotrebované telo dá najavo, aby skončil s kariérou, alebo odohrá ešte rok vo farbách Detroit Red Wings, kde odohral celú kariéru nepretržite od 2003. V roku 2008 sa výrazne pričinil fantastickými výkonmi v play-off o zisk doteraz posledného Stanley Cupu. 

12:10 Pat Maroon, hrdina siedmeho zápasu semifinále Západnej konferencie medzi St. Louis a Dallasom, sa s najväčšou pravdepodobnosťou na začiatku novej sezóny neobjaví v drese Bluesmanov. St. Louis disponuje v platovom strope čiastkou 15,4 milióna dolárov, no musí podpísať siedmich obmedzených voľných hráčov. 

12:06 Po vydarenej sezóne pravdepodobne prídu o dvojicu opôr - Anders Lee a Robin Lehner. Prvý menovaný by mohol pristáť na krídlach Montrealu, Lehnerove ďalšie pôsobisko nie je známe. 

12:03 Columbus neprejavil žiadny záujem o to, aby priviedol späť Ryana Dzingela, akvizíciu pri uzávierke prestupov. 

12:00 ŠPEKULÁCIA! Brankár Sergei Bobrovski je na ceste stať sa posilou Floridy Panthers, o čom sa šuškalo niekoľko mesiacov. Na potvrdenie si musíme počkať do 18:00. Columbus ale nechce prísť o Artemiho Panarina, ktorému v posledných hodinách ponúkol astronomickú sumu - osem rokov, 96 miliónov, v priemere 12 miliónov dolárov na sezónu. Hviezdny Rus sa údajne priblížil k zakotveniu v NY Islanders. 

11:51 Legendárny tvorca hry Joe Thornton si túži predĺžiť kariéru, no s podpisom zmluvy sa rozhodne nebude ponáhľať. Najlepší playmaker poslednej dekády potrebuje počkať, ako sa vyvinú prvé letné dni v San Jose a potom sa bude s vedením klubu baviť o novom kontrakte na jeden rok. 

11:40 O čom šepkali aj vrabce na strechách v Nashville, sa stane podľa všetkého realitou. Z útočníka Matta Duchenea bude už dnes večer Predátor, obe strany predbežne uzavreli dohodu na sedem rokov za 56 miliónov amerických dolárov. Pre Duchenea pôjde po Colorade, Ottawe a Columbuse o štvrtý klub v NHL.

11:20 Ruský brankár Semyon Varlamov, naposledy pôsobiaci v Colorade, by si mal podať ruku s New Yorkom Islanders a uzavrieť kontrakt. Bližšie detaily zatiaľ nie sú známe. 

11:05 POTVRDENÉ! Výmena na trase Anaheim - Montreal. Frankofónny klub sa rozúčil s Nicolasom Deslauriersom, získal za neho výber v 4. kole draftu 2020.

11:00 POTVRDENÉ! Andrew Shaw sa po troch sezónach vracia do Chicaga Blackhawks, s ktorým získal dva Stanleyho poháre. Spolu s ním putuje do veterného mesta aj výber v 7. kole draftu 2021. Montreal na oplátku získal voľby v 2. a 7. kole draftu 2020 a tretiu v 2020.

7:09 Nový klub by mal mať aj Corey Perry. Ostrieľaný silový útočník sa krátko po otvorení trhu upíše Dallasu Stars na jeden rok za 1,5 milióna. 

6:52 TSN priniesol správu, že skúsený vysoký bek Tyler Myers odchádza z Winnipegu a očakáva sa, že podpíše kontrakt na päť rokov vo výške 30 miliónov dolárov vo Vancouveri. 

6:49 Florida Panthers sa priblížila podpisu Bretta Connollyho, ten by mal všetko spečatiť štvorročným paktom.

6:46 Tomu sa povie VEĽKÁ RYBA na udici! Joe Pavelski by mal definitívne opustiť San Jose a zamieriť do Dallasu. Tam si tľapne so zástupcami klubu a súhlasí s trojročnou zmluvou a priemerným ročným platom sedem miliónov. 

6:44 Portál THE ATHLETIC informuje, že nórsky forward Mats Zuccarello uzavrie s Minnesotou päťročný kontrakt s priemerným ročným platom šesť miliónov. Spolu s ním sa do Minneapolisu presťahuje aj útočník Ryan Hartman.

6:42 RICHARD PÁNIK podpíše podľa TSN zmluvu s Washingtonom Capitals. Mala by byť na štyri sezóny s priemerným platom 2,5 milióna dolárov ročne. 

6:40 Marcus Johansson sa včera zhováral s niekoľkými tímami (viac než 10), ibaže Boston na tomto zozname nefiguroval. Všetko smeruje teda k tomu, že si nájde nové mužstvo. Podľa reportéra Darrena Dregera by sa rád dočkal kontraktu, ktorý mu zaručí viac než 4,6 milióna dolárov ročne. Túto čiastku zarobil v uplynulej sezóne. 

6:30 Gustav Nyquist sa počas prestupovej uzávierky sťahoval z Detroitu do San Jose, kde túžil po Stanley Cupe. Prianie sa mu nevyplnilo a teraz si hľadá nového zamestnávateľa. V hre je aj návrat do mesta motorov, záujem prejavil aj Edmonton, ktorého nový manažér Ken Holland (GM Red Wings od 1997 do 2019) hľadá posily do útoku, aby nebola bodová produkcia primárne na dvojici McDavid - Draisaitl. 

6:00 Torontu sa podarilo počas draftového víkendu vymeniť Patricka Marleaua, ale stále musí pracovať na uvoľnení finančných prostriedkov. Ruský bek Nikita Zaitsev je ideálnym kandidátom a o jeho výmene rokujú Listy s Ottawou. Opačnou linkou by putoval Cody Ceci, ktorý sa v lete ocitne na trhu s obmedzenými voľnými hráčmi. K výmene pravdepodobne príde po 1. júli, kedy Toronto vyplatí Zaitsevovi podpisový bonus v hodnote tri milióny dolárov. 

2:00 Newyorské médiá informujú, že nedávno z Winnipegu získaný obranca Jacob Trouba sa s NY Rangers priblížil k podpisu nového kontraktu. Mal by mať dĺžku sedem rokov vo výške 7,5 až 8 miliónov ročne. 

1:40 V podobnej situácii ako Marleau sa ocitol aj bek Dion Phaneuf. Los Angeles ho vyplatili z kontraktu a s agentom Donom Meehanom sa tešia istému interesu tímov. Niekoľko zástupcov sa už ozvalo, najdôležitejším faktorom je možná účasť v play-off. Pokiaľ bude Phaneuf cítiť, že sa o neho zaujíma tím s takouto šancou, pouvažuje nad ním. 

1:30 39-ročný veterán Patrick Marleau hral od 2017 do 2019 vo farbách Toronta, ktoré ho ale kvôli napätému platovému stropu muselo vymeniť do Caroliny a tam sa dočkal vykúpenia zo zmluvy. Populárny "Patty" by sa najradšej vrátil do San Jose, kde je legendou, nestanovil si to však ako prioritu. Jednoducho povedané chce pokračovať v NHL. 

1:00 Corey Perry je nepopierateľnou ikonou Anaheimu Ducks, kde odohral celú doterajšiu kariéru od jesene 2003 - 988 zápasov, 372 gólov a 776 bodov. Po vykúpení zo zmluvy sa obzerá po ďalších možnostiach a medzi dve pravdepodobné destinácie môžeme zadeliť Nashville a Montreal. 

0:40 K zaujímavému menu treba jednoznačne zaradiť strelca z NY Islanders Andersa Leeho. Za posledné tri sezóny dokázal nastrieľať 102 gólov, čo predstavuje vyššiu hodnotu než overené mená typu Jeff Skinner (101), Cam Atkinson (100), Tyler Seguin (99), Evgeni Malkin či Nathan MacKinnon (obaja 96). Lee by najradšej zostal vo farbách celku z New Yorku, kde bol v nedávno skončenej sezóne kapitánom. Ďalšou možnosťou je odchod do Minnesoty, odkiaľ pochádza. Vylúčiť sa nedá snaha Nashvillu, pokiaľ Predators neuspejú v hone na Matta Duchenea. 

0:30 Marcus Johansson si užil s Bostonom jazdu až do posledného zápasu sezóny, teraz sa rozhliada po ďalších možnostiach, keďže sa stane voľným hráčom. O švédskeho útočníka sa intenzívne zaujímajú v Columbuse, ktorý bude musieť zaplniť diery v útoku po prípadných odchodoch Duchenea, Panarina a Dzingela. Okrem Johanssona sa na radare modrokabátnikov ocitol aj Gustav Nyquist a Mats Zuccarello. 

0:15 Joe Pavelski strávil v San Jose všetkých 13 sezón, ostatné štyri plnil rolu kapitána. Odkorčuľoval 963 zápasov v základnej časti, vsietil 355 gólov (druhý v histórii organizácie) a dohromady nazbieral 761 bodov (tretí v dejinách Sharks za Marleauom a Thorntonom). Je však vysoko nepravdepodobné, že k týmto číslam niečo pridá. "Big Pavelski" sa rozprával s ľudmi Dallasu a Tampy Bay. Záujem o neho prejavil aj Columbus, ale v tomto prípade k rozhovorom ani nedošlo. Jeho možnosti tak momentálne vyzerajú byť medzi Stars a Lightning. 

0:05 Columbus Blue Jackets sa rozhodli ísť vo februári proti davu a miesto rozpredaja hráčov ich práveže získavali. Prostredníctvom výmen prišli Matt Duchene, Keith Kinkaid, Ryan Dzingel či Adam McQuaid. Teraz zrejme prídu nielen o Panarina, ale aj o Duchenea s Bobrovskim. Duchene síce nezabuchol dvere a stále jestvuje možnosť, že sa do Columbusu vráti. Tento týždeň však absolvoval rozhovory so zástupcami Nashvilleu a Montrealu. Práve celok z country oblasti pokukuje po Ducheneovi takmer dva roky.  

Situácia brankára Bobrovskeho je trochu iná, podľa správ od zámorských novinárov je najpravdepodobnejší podpis zmluvy s Floridou. Minulý týždeň sa na sociálnej sieti pochválil fotografiou letenky z Floridy do New Yorku. Nevedno, s akými úmyslami išiel do najväčšieho mesta USA. 

0:00 Najžiadanejšou rybou na trhu je ruský krídelník Artemi Panarin, ktorý si zatiaľ vyskúšal dve destinácie - Chicago a Columbus. Najvážnejším záujemcom o jeho služby je Florida s trénerom Joelom Quenevilleom, s Panarinom sa pozná z pôsobenia v Chicagu. V slnečnej oblasti by mohol spojiť sily v jednom útoku s hviezdnou dvojicou Jonathan Huberdeau - Aleksandar Barkov a veľmi rýchlo sa zaradiť k najlepším tripletom v súťaži. 

0:00 Všetkých čitateľov Športiek vítame pri ONLINE prenose z otvorenia trhu s voľnými hráčmi. Idú naň aj slovenské mená, nové pôsobisko môžu mať už dnes Richard Pánik, Marko Daňo či Tomáš Jurčo. 


Tagy: Richard Pánik Tomáš Jurčo Marko Daňo Matt Duchene Joe Pavelski Sergei Bobrovski Artemi Panarin

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka NHL
Zdroj:
športky
Autor:
© Zoznam/Ondrej Herceg
Foto:
Športky koláž; Video: YouTube/Sportsnet; Twitter/Ethan Lear, Sportsnet, Elliotte Friedmann, Darren Dreger, Detroit Red Wings, Chris Johnston, Dallas Stars, New Jersey Devils, Henrik Lundqvist, Robin Lehner, Ryan S. Clark

DISKUSIA