VIDEO Kuriózna situácia pri Hamšíkovom góle: Presný zásah v Číne potešil, ale...

Na snímke kapitán slovenskej futbalovej reprezentácie Marek Hamšík počas tlačovej konferencie pred utorňajším kvalifikačným stretnutím Azerbajdžan - SlovenskoNa snímke kapitán slovenskej futbalovej reprezentácie Marek Hamšík počas tlačovej konferencie pred utorňajším kvalifikačným stretnutím Azerbajdžan - Slovensko Zdroj: TASR - Pavel Neubauer

BRATISLAVA - Kapitán slovenskej futbalovej reprezentácie Marek Hamšík strelil počas víkendu druhý gól v drese Ta-lienu I-fang po prestupe do čínskej najvyššej súťaže. V sobotňajšom súboji pätnásteho kola tamojšej Superligy sa podieľal na víťazstve 3:1 nad Pekingom Renhe. Domáci síce viedli už po necelých dvoch minútach, ale hostia skóre otočili. Okrem Hamšíka sa presadili aj ďalší dvaja legionári - Belgičan Yannick Carrasco a Ghančan Emmanuel Boateng.

"Nemali sme dobrý vstup do zápasu, rýchlo sme prehrávali. Napriek inkasovanému gólu sme hrali svoju hru a ešte do prestávky sme mohli vyrovnať," uviedol na svojom oficiálnom webe Hamšík, ktorý po zmene strán dosiahol druhý presný zásah v štrnástom súťažnom vystúpení za Ta-lien. Zaujímavosťou je, že gól padol v momente, keď boli v pokutovom území pekinského tímu hneď dve lopty. "Po skvelej kombinácii mi Carrasco poslal prihrávku k vzdialenejšej žrdi a z ťažkého uhla som prekonal brankára. Som rád za druhý gól v novom klube, ale najviac ma teší trojbodový zisk," dodal.

Príspevok, ktorý zdieľa Dalian Yifang FC (@dalianyifangfc),

Tridsaťjedenročný záložník prestúpil do Číny vo februári. Odvtedy nastúpil na jeden pohárový duel a trinásť ligových stretnutí, v ktorých dal dva góly a na dva prihral. V tabuľke čínskej najvyššej súťaže figuruje Ta-lien I-fang na desiatej pozícii so ziskom 17 bodov. Futbalisti z mesta na pobreží Žltého mora však v doterajších 15 ligových kolách zvíťazili iba štyrikrát.

Viac o téme: Marek Hamšík Dalian Yifang FC