Sagan prehovoril o svojom súkromí: Žiadna dovolenka, všetok voľný čas trávi so synom

Peter Sagan počas tlačovej konferencie pred zajtrajšou etapou kategórie elite na Majstrovstvách SR a ČR
Peter Sagan počas tlačovej konferencie pred zajtrajšou etapou kategórie elite na Majstrovstvách SR a ČR

TRNAVA - Peter Sagan sa začal venovať cyklistike ako 9-ročný a ešte pred tridsiatkou to dotiahol až k trom titulom majstra sveta či 11 víťazným etapám na Tour de France. Okrem toho už šiesty rok funguje súťaž pod jeho menom, Detská tour Petra Sagana. Založil ju jeho mládežnícky tréner Peter Zánický a časom si získala obľubu po celom Slovensku v rôznych kategóriách od 3 do 14 rokov.

V sobotu v Trnave súťažilo v kategórii "mikro" (5-6-roční) 64 chlapcov a 24 dievčat a v kategórii "mili" (7-8-roční) až 84 chlapcov a 28 dievčat. Tí najlepší sa na konci dočkali nielen plakiet a medailí, ale aj Sagana, ktorí ich prišiel osobne oceniť pred nedeľňajším štartom v pretekoch s hromadným štartom na majstrovstvách Slovenska a Česka.

"Som veľmi rád, že môj bývalý tréner zorganizoval takú akciu. Som na neho hrdý, že to robí," uviedol Peter Sagan. "Pre deti je to odrazový mostík do športového života a rodičia majú tiež zmysluplnú aktivitu. Už v najmenších kategóriách sa dá postrehnúť, či má niekto talent alebo nie, respektíve či ho to baví," doplnil Sagan.

Najstaršie deti, ktoré v roku 2019 môžu súťažiť v rámci Detskej tour, sú ročníky narodenia 2005 a 2006 v kategórii starších žiakov. Trnava bola šiestym dielom tohtoročného seriálu, ktorý vyvrcholí 22. septembra deviatymi pretekmi v Košiciach. Deti už majú za sebou podujatia v Rimavskej Sobote, Šamoríne, Žiline, Spišskom Hrhove a Novej Dubnici. Sobotňajší čas strávený s deťmi v Trnave si Peter Sagan podľa vlastných slov poriadne užil. Spolu s bratom Jurajom rozdali stovky podpisov a ani fotenie nemalo konca-kraja. S deťmi strávili takmer hodinu. "Je pekné byť s nimi. Dieťa nič neskrýva, je prirodzené a dodáva človeku veľa energie," povedal Sagan.

Šesťnásobný víťaz bodovacej súťaže na Tour de France má aj vlastné dieťa, jeho syn Marlon bude mať 25. októbra dva roky. Počas jeho súťažnej sezóny žije s mamou v Monaku. "Všetok voľný čas sa snažím byť so synom, preto ani neplánujem dovolenku. Stačí mi, keď budem s Marlonom, veď pláž máme aj v Monaku," dodal Sagan.


Tagy: Peter Sagan

Zdroj:
SITA
Foto:
TASR/Lukáš Grinaj

DISKUSIA